Diamond uçaklarının Türkiye Distribütör’ü  olan Atlantik Uçuş Akademisi (AFA)’ya yakın zamanda sahip olduğu SHGM  SHY-145 Onaylı Bakım Organizasyonu yetkisine ilave olarak 14.10.2015 tarihinde Diamond uçak firması tarafından ‘Diamond Service Center (Diamond Uçak Bakım)’ yetkisi de verildi.

Diamond firması yetkililerinin AFA Teknik Bölümünün  Çorlu Havalimanı tesislerinde yaptığı seri denetleme ve değerlendirme sonrasında düzenlenen bakım yetkisi ile AFA’nın ‘Diamond Regional Representative’  kapsamı daha da genişletildi.  Bu yetki ile AFA bölgesindeki Diamond DA42, DA40 ve DA20 uçaklarına Diamond Aircraft Industry GbBH teknik standartlarında ileri düzeyde bakım hizmeti verebilecek. Bakım hizmetine  ilave olarak AFA bünyesinde oluşturduğu gerek yedek parça,  gerekse takım-teçhizat havuzuyla Diamond kullanıcılarına her türlü yedek parça ve teçhizat da temin edebilecek.

AFA yetkilileri konuya ilişkin bir sonraki hedeflerinin EASA Part-145 yetkisi alarak hizmet verebilecekleri müşteri profilini genişletmek ve Avrupa’daki Diamond kullanıcılarına da bu hizmeti vermek olduğunu vurguladı.

AFA_Yetki

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.