Ağrı Havalimanı’nda Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nde (DHMİ) güvenlik görevlisi olarak çalışan Özgür Murat ve iki çocuğu, 5 Aralık  günü 02.30 sıralarında evin üst katında çıkan yangında hayatlarını kaybetmişti.

Sobadan kaynaklandığı tahmin edilen yangında, uykularından uyanan Özgür Murat, eşi Melek ve 2 çocuğunu yaralı olarak kurtardı. Özgür Murat, içeride uyuyan çocukları Berat ve Esmanur’u kurtarmak için yeniden alevlerin arasına daldı. Ancak geri çıkmayı başaramayan Özgür Murat ve 2 çocuğu yaşamını yitirdi.

Hayatını çocukları için feda eden Özgür Murat’ın geride kalan aile bireyleri için Türk Kızılay’ı Ağrı Şubesi yardım kampanyası başlattı.

Kampanya duyurusunu meslektaşlarıyla dayanışma içinde olan Ağrı ARFF ekipleri kamuoyu ile paylaştı.

DHMİ  AĞRI ARFF (Havalimanı kurtarma ve yangınla mücadele) çalışanlarının kampanyaya ilişkin Facebook sayfasındaki paylaşımı şöyle;

Kahramanca hayatını kaybeden Ağrı Havalimanı Güvenlik Görevlisi çalışanı Özgür Murat’ın Geride Kalan Ailesi İçin Sıcak Yuva Vakti.

Türk Kızılay’ı Ağrı Şubesinin aile için başlatmış olduğu Yardım Kampanyasına Elimizden Geldiği Kadar Destek Olalım. ALLAH Bu Acıları Kimselere Yaşatmasın.

Hesap Adı: TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ
Banka Adı: ZİRAAT BANKASI
AÇIKLAMA:EV YARDIMI
TL Hesabı
TR720001000115000018685417 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.