Home Sivil Havacılık Air Albania Hava Yolu İşletme Ruhsatına Kavuştu

Air Albania Hava Yolu İşletme Ruhsatına Kavuştu

0

Arnavutluk Sivil Havacılık Kurumu, Arnavutluk’un bayrak taşıyıcı hava yolu olması planlanan Air Albania’ya Hava Yolu İşletme Ruhsatı verdi.

Mayıs 2018’de Türk Hava Yolları ortaklığı ile başlayan süreçte Eylül 2018’de Başvurulan Hava Yolu İşletme Ruhsatı 26 Mart 2019’da Arnavutluk Sivil Havacılık Kurumu tarafından verildi. Türk Hava Yolları ortaklığındaki şirket için uzun süredir devam eden çalışmalar sonunda sonuç vererek uçuşların başlaması noktasına gelindi.

Başvuru sürecinde Türk Hava Yolları’nın sağlayacağı hizmetler ile birlikte şirkette görev yapacak pilot ve kabin memurlarının lisans ve eğitim süreçleri denetlendi. Türk Hava Yolları filosunda görevli pilotlar için Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün verdiği onaylar kabul edilirken yine Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilecek teknik bakım işlemleri ile ilgili olarak THY Teknik’de incelemelerde bulunuldu. Tüm bu süreçte Türk Hava Yolları tarafından Air Albania’da görev yapmak üzere 38 kabin memurunun eğitimi tamamlandı.

AIR ALBANIA NERELERE UÇACAK? 

Arnavutluk Sivil Havacılık Kurumundan Air Albania hakkında yapılan açıklama uçuşların Türk Hava Yolları’nın İstanbul Havalimanı’na taşınmasını takiben başlaması ve ilk aşamada İstanbul-Tiran seferlerinin başlatılmasının planlandığı ifade edildi. Filosunda Türk Hava Yolları tarafından tahsis edilen bir adet Airbus A319-100 tipi uçak bulunan Air Albania ikinci uçak için de anlaşma sağladı. Air Albania’nın ikinci uçakla birlikte İtalya’da Roma, Milano ve Bologna ve İngiltere’de Londra uçuşlarına başlaması planlanıyor.

Kaynak: www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.