1 Şubat’ta, bir Lufthansa uçağı Hamburg’da özel bir uçuşla kalkacak: Hedef, Güney Atlantik’teki bir grup ada. Bilim adamları ve araştırma gemisi “Polarstern” mürettebatı rekor uçuşta  yer alacak.

Alışılmadık bir rekor uçuş için geri sayım başladı. Hamburg’dan Falkland Adaları’na aktarmasız bir uçuş için Airbus A350-900 tipi yolcu uçağı, 1 Şubat’ta Hamburg’dan havalanacak.

Charter uçuşta LH2574 kodlu 92 yolcunun yarısı bilim insanı, diğer yarısı ise Alman araştırma gemisi ” Polarstern ” ile yapılacak sefer için görevli olan gemi mürettebatından oluşuyor.

Uçuş ekibi için 600 başvuru

Uçuştaki tüm katılımcılar için en katı hijyen kuralları geçerli. Bu nedenle 17 kişilik mürettebat, geçen Cumartesi günü yolcularla aynı saatte 14 günlük karantinaya alındı. Kaptan pilot Rolf Uzat, “Mürettebatın getirdiği kısıtlamalara rağmen bu uçuş için tek başına 600 uçuş görevlisi başvurdu” dedi.

Airbus A350-900, Hamburg’da uçuşa hazırlanıyor ve kapsamlı bir şekilde dezenfekte ediliyor ve 1 Şubat’ta kalkışa kadar başka bir sefer gerçekleştirmeyecek.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.