Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, “Alaçatı Havalimanı projesiyle ilgili çalışmaları bitirdik. İzmirlilere verdiğimiz bir sözü daha tutacağız” dedi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kamulaştırma ve tahsisi biten Alaçatı Havalimanı’nın Mart-Nisan ayında yapım ihalesine çıkılacağını açıkladı. Dün geldiği İzmir’de önemli açıklamalar yapan Bakan Arslan, Menemen-Aliağa-Çandarlı otoyolunun ihale tekliflerinin de 15 Şubat’ta alınacağını söyledi.

Bakan Arslan, İzmir’deki yatırımlarla ilgili basın toplantısı düzenledi. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican’ın da katıldığı parti il binasındaki toplantıda Bakan Arslan, İzmir’in 2017 yılında büyük bir değişim yaşayacağını dile getirdi. Arslan, “Alaçatı Havalimanı projesiyle ilgili bütün çalışmalarımızı bitirdik. Kamulaştırma önemliydi ve tamamlandı. Daha önce yatırım planında olması nedeniyle ÇED ihtiyacı zaten yoktu. İhtiyaç listesi çalışmaları da tamamlandı.

Önümüzdeki 3-4 ay içinde avam projesi çalışmalarını tamamlayacağız. Daha sonra da yap-işlet-devret ihalesini de gerçekleştirerek İzmirlilere verdiğimiz bir sözü daha tutacağız” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.