Alarko Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada,  havacılık sektöründe faaliyet göstermek üzere 30 milyon TL sermayeli yeni bir şirket kurma kararı alındığını duyurdu.

 Şirketten yapılan açıklamada, ” Alarko Holding A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından;Havacılık sektöründe faaliyet göstermek üzere 30.000.000,- TL (otuzmilyonTürkLirası) sermayeli bir anonim şirketin kurulmasına karar verilmiştir. 

Söz konusu yeni şirketin amacının özellikle büyük gövdeli yolcu uçaklarında dönüşüm ve modifikasyon yapılması ve bununla ilgili prototiplerin geliştirilmesi, ilgili uluslararası lisansların alınması, buna yönelik parçaların üretilmesi ve bu parçalar ile söz konusu dönüşüm ve modifikasyonların uluslararası standart ve yetkilere sahip hangarlarda yolcu uçaklarına uygulanması ve ilgili uçakların alım satım işlerini kapsaması planlanmaktadır. Proje kapsamında uluslararası yabancı mühendislik ve üretim firmaları ile yoğun iş birliği öngörülmektedir.” ifadeleri yer aldı.

Borsa kulislerinde Alarko’nun Boeing ile ortaklaşa Ortadoğu ve Asya ülkelerinde dönüşüm merkezleri kuracağı iddia ediliyor. Geçtiğimiz hafta Boeing, söz konusu bölgelerde dönüşüm merkezleri kuracağını açıklamıştı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.