Cuma, Haziran 14, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Almatı Havalimanı’ndaki Yeni Dış Hatlar Terminali 2024’te Hizmete Girecek

TAV Havalimanları CEO’su Serkan Kaptan, Kazakistan Başbakanı Alihan İsmailov ile bir araya geldiği toplantıda, Almatı Havalimanı’ndaki yeni dış hatlar terminalinin 2024’te hizmete girmesinin beklendiğini söyledi. 

Kaptan, “Almatı Havalimanı, Orta Asya’nın kalbinde yer alması ve hem şehir hem de Kazakistan’ın tamamı için önemli bir rol oynaması nedeniyle bizim için en önemli projelerden biri. Yeni terminalin önümüzdeki yıl hizmete açılmasını temenni ediyoruz” dedi.

Havalimanını 2020 yılında Türkiye’nin şirketi TAV Airport Holding satın aldı. İnşaat projesine 200 milyon doların üzerinde yatırım yapıldı. 

Yeni terminal dış hat uçuşlarına, eski terminal ise iç hat uçuşlarına hizmet verecek. 

 İsmailov, Almatı’da yeni bir dış hatlar terminali inşa etmeye yönelik yatırım projesinin önemini vurgulayan İsmailov, “Havalimanı Orta Asya’nın en büyüklerinden biri ve stratejik olarak önemli. Smailov, yeni terminalin inşasının yolcu trafiğini önemli ölçüde artırmasını, uçuşların coğrafyasını genişletmesini ve yolculara yüksek düzeyde konfor sağlamasını bekliyoruz” dedi.

Görüşmede İsmailov ve Kaptan, havacılık sektöründeki işbirliğine ve Kazakistan’ın ulaşım ve lojistik potansiyelinin geliştirilmesine de değinerek ikili ilişkileri güçlendirmeye hazır olduklarını dile getirdiler.

 

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR