American Hava Yolları, Pazar günü yaptığı açıklamada, Boeing 737 MAX 8 tipi uçakların uçuşlarının iptal edilmesi sebebiyle yaşanan uçuş iptallerinin 5 Haziran tarihine kadar uzatıldığını duyurdu.

American Hava Yolları, filosunda yer alan 24 Boeing 737 MAX uçağın uçuşlarına devam edebilmesi için Federal Havacılık İdaresi (FAA), Ulaştırma Bakanlığı (DOT), Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu (NTSB), diğer düzenleyici otoriteler ve Boeing’nin müsaadesini beklemeye devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Daha fazla kesinlik sağlamak ve son dakikadaki uçuş kesintilerinden kaçınmak için American Hava Yolları iptallerini 5 Haziran’a kadar uzattı. Bu, mevcut programımıza göre her gün yaklaşık 90 uçuşun iptali ile sonuçlanacaktır. Proaktif olarak bu uçuşları iptal ederek, uygunluk ve yeniden rezervasyon seçenekleriyle müşterilerimize daha iyi hizmet sunabiliyoruz.

American Hava Yolları rezervasyon ekibi, etkilenen müşterilerle doğrudan e-posta veya telefon yoluyla iletişim kuracaktı. Bu iptallerin ve değişikliklerin bazı müşterilerimizi etkileyebileceğini biliyoruz ve bu etkiyi en az sayıda müşteriyle sınırlamak için çalışıyoruz.”

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.