British Airways, bilgisayar sistemlerinde gerçekleşen arıza nedeniyle ciddi kayıp yaşadı

British Airways, bilgisayar sistemlerinde yaşanan arıza nedeniyle ciddi bir sarsıntı geçirdi. Şirketin sahibi IAG’nin hisseleri iki ayın en sert düşüşünü yaşadı. Citigroup’un değerlendirmelerine göre 175 bin yolcuyu etkilediği tahmin edilen arıza şirkette 100 milyon liralık zarar yarattı.

Londra Heathrow havalimanı, British Airways şirketinin bilgisayar sisteminde meydana gelen küresel arızadan kaynaklanan sorunlardan bazılarının bugün de devam ettiği açıklamıştı.

Havayolu şirketi de bir Twitter mesajıyla, bugün Londra’nın Gatwick havalimanından bütün programlı uçuşların yapılacağını, Heathrow’dan ise uzun menzilli uçuşların tümüyle kısa menzilli uçuşların bazılarının yapılmasının beklendiğini duyurdu.

BA, İngiltere’nin en büyük iki havalimanından dün bazı uçuşları yapabildi ancak Heathrow’da yolcuların uzun kuyruklar oluşturduğu belirtiliyor.

Cumartesi günü meydana gelen bir elektrik arızası üzerine BA, Avrupa’nın en yoğun trafiğine sahip olan Heathrow ile Gatwick’ten bütün uçuşlarını iptal etmişti.

Arıza BA’nın tüm dünyadaki uçuş programını etkilemiş ve çağrı merkezleri ile internet sistemini de aksatmıştı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.