THY pilotu Ünsal’ın uçağı erken indirerek hayatını kurtardığı Hilmi Güler AKŞAM’a konuştu. Güler, genç pilota sosyal medya üzerinden teşekkür mesajı attığını söyledi.

Türk Hava Yolları’nın 4 Kasım’da Hamburg-İstanbul seferini yapan uçağında kalp krizi geçiren gurbetçi Hilmi Güler’in (45) hastaneye zamanında yetiştirilmesi için uçağın kokpit ekibiyle hava trafik kontrolü büyük çaba harcamıştı. Hava Trafik Kulesi, uçağın ikinci pilotu Ebru Ünsal’ın kalp krizi geçiren bir yolcu için inişte öncelik istemesi sonrasında Hamburg uçağına öncelik vermişti. Atatürk Havalimanı’na inen uçağın altına gelen ambulansa hastaneye kaldırılan Trabzonlu gurbetçi Güler sağlığına kavuştu.

Anjiyo sonrası hayata döndü

İki gün kaldığı hastaneden taburcu olan Güler, “Anjiyo yaptılar, taburcu oldum. Ebru Hanım’a şükranlarımı sunuyorum. Kendisinin sosyal medya hesabına bir mesaj yazdım. Hamburg’ta bir kardeşi olduğunu söyledim, numaramı ve adresimi bıraktım. Eğer Almanya’da sıkıntıya düşerse her zaman beni arayabileceğini söyledim” diye konuştu.

(Süleyman Şen/Akşam)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.