Kısa süre önce haberini verdiğimiz Asiana Jet’in iniş esnasında bir yolcu tarafından inişe 700feet kala acil çıkış kapısını açması olayındaki gelişmeyi aşağıda sizlerle paylaşmanın yararlı olacağını değerlendirdim. Aşağıda yetkililerin olaya ilişkin açıklamaları ve son durum bilgilerinize sunulmuştur.

Havadayken uçağın acil çıkış kapısını açan Güney Koreli havayolu yolcusu – “hızlıca” inmesi gerektiğini iddia etmişti.

33 yaşındaki Asiana Havayolları yolcusu Pazar günü havacılık güvenliği yasasını ihlal ettiği için yakalandı. Uçağın iniş yaptığı Güney Kore Daegu’da yetkililerin yaptığı açıklamaya göre bu suçlama 10 yıla kadar hapis cezası gerektirmektedir.

Reuters’in bildirdiğine göre, sadece soyadı Lee olan adam polislere yakın zamanda işini kaybettiğini ve stresli olduğunu, kapıyı “rahatsız” olduğu ve “uçaktan bir an önce inmek istediği” için açtığını söyledi.

Pazar günü mahkeme dışında gazetecilere “Bir an önce uçaktan inmek istiyordum. Çocuklar için gerçekten üzgünüm” dedi.

Asiana Havayolları Airbus A321-200 Cuma günü korkunç olay meydana geldiğinde Güney Kore’nin Jeju adasından Daegu’ya bir saatlik uçuşta yaklaşık 200 yolcusu vardı. Asiana Airlines, yolcularının bir kısmının yarışmaya giden genç atletizm sporcuları olduğunu söyledi. Lee acil durum kapısını çekip açtığında uçak inişe hazırlanıyordu ve yerden 700 fit yukarıdaydı.

 

Emniyetli Uçuşlar Dileriz

 

Eyüp Turşucu

Kaptan Pilot(E)

Kaza Araştırma Uzmanı

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.