Saat 22.00’de meydana gelen olayda, Atatürk Havalimanı’na saldırı düzenlendi. Alınan ilk bilgilere göre, teröristler, dış hatlar terminali gidiş bölümünün CIP kapı girişinde bomba patlattı. Giriş makineli tüfekle tarandı.

Atatürk Havalimanı’na teröristler üç noktadan bombalı saldırı düzenledi. Alınan ilk bilgilere göre otopark, Dış Hatlar CIP girişi ile geliş katı,G ve H kontuarlarında canlı bombalar kendini  patlattı ve makinalı tüfekle tarandı.

Bombalı saldırı sonrası havalimanından ilk görüntüler...

Bekir Bozdağ’dan açıklama; 10 şehidimiz var!

Atatürk Havalimanı’ndaki bombalı saldırıya ilişkin ilk açıklama Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan geldi. Bozdağ, 10 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bozdağ yaptığı açıklamada bir teröristin kalaşnikofla havalimanına gelerek silahlı saldırıda bulunduğunu, ardından da üzerindeki bombayı patlattığını açıkladı.

Havalimanında uçuşlar durduruldu.

Kalkışlar ise kontrollü olarak devam ediyor. İlerleyen saatlerde uçakları olan yolcuların ise havallimanına girişlerine izin verilmiyor

Atatürk Havalimanı’ndaki saldırıya yayın yasağı getirildi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından, Başbakanlığın talebi üzerine, İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde meydana gelen patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiği açıklandı.

 

Metro seferleri durduruldu

İstanbul’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde meydana grlen patlama sonrası Havalimanı – Yenikapı metrosu, Yenibosna’dan sonra durduruldu.

Patlama sonrası polis telsizinden geçen bilgilere göre, havalimanına çıkan bütün yollar kapatıldı. Havalimanı da sivil araç giriş ve çıkışına kapatılırken, itfaiye ve ambulansların geçişine izin veriliyor. Polis ekipleri havalimanı çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

“İlk belirlemelere göre 10 şehidimiz var”

Ankara’da gazetecilere açıklama yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ teröristin önce Kalaşnikofla etrafı taradığını ardından kendisini patlattığını açıkladı.

Atatürk Havalimanı’nda Dış Hatlar Terminali’nin girişinde meydana gelen iki ayrı patlama sonrası havalimanına çok sayıda ambulans sevk edilmeye devam ediliyor.

Patlamanın Dış Hatlar Terminali’nin otoparkında bir araçta meydana geldiği belirtiliyor. Patlamaya canlı bombanın neden olduğu ifade ediliyor. Dış Hatlar Terminali’nde meydana gelen patlamada yaralananlar olduğu belirtildi. Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri ilk müdahalesini yaptığı yaralıları hastanelere sevk ediyor. Patlamanın ardından silah sesleri duyulduğu belirtiliyor.

“Kriz masası talimatı”

Öte yandan Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde meydana gelen patlama hakkında, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’i telefonla arayarak bilgi aldı.

Yıldırım, konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı bünyesinde kriz masası oluşturulması talimatını verdi.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.