Yurt içi ve yurt dışında yeni uçuş noktalarıyla büyümeye devam eden Atlasglobal, Amerika uçuşlarına hazırlanıyor. Şirket, Air Serbia ortaklığıyla Belgrad üzerinden ABD’ye uçacak

Atlasglobal, yeni uçuş rotalarıyla hem büyümesini, hem de yolcu sayısını artırmaya devam ediyor. Özellikle Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) uçuşlarına hız veren şirket, Avrupa’da ise büyümesini ortak uçuş anlaşmalarıyla sürdürüyor. 15 Mart’ta Belgrad uçuşlarına başladıklarını hatırlatan Atlasglobal Genel Müdür Yardımcısı Semra Erener Özalçın, haftanın her günü karşılıklı uçuşları olduğunu söyledi. Haziran ayında ise Saraybosna uçuşlarına başlayacaklarını belirten Özalçın, yolculara Amerika uçuşu müjdesi de verdi.

Özalçın, “Air Serbia ile Amerika’ya da uçuş gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki aydan itibaren bu konu da netleşecek. Belgrad üzerinden New York’a uçmayı planlıyoruz. Belgrad 50 dakika kadar sürüyor. Buradan uçmak zaman anlamında kayıp olmayacak. Hem de daha uygun fiyatlara geleceğini öngörüyoruz” dedi.

‘Eğlence’ye çalışıyor

Atlasglobal tarafından Belgrad’da gerçekleştirilen toplantıda konuşan Semra Erener Özalçın, Amerika ve İngiltere uçuşlarında başlatılan elektronik cihaz (iPad, laptop) taşıma yasağıyla ilgili de görüşlerini paylaştı.

Özalçın, yasağın İngiltere uçuşlarında yolcu sayısına hiç etkisi olmadığını anlatarak, şunları söyledi:

“İngiltere’ye uçacak tüm yolcularımız Atatürk Havalimanı’nda elektronik cihazlarını biniş kapısına kadar yanlarında taşımakta ve elektronik cihazlar Atlasglobal yetkilileri tarafından teslim alınmakta. İngiltere’ye olan uçuşlarımızda doluluk oranlarımızda düşüş yok. Uçak içi eğlence sistemi çok önemli. Ayrıca uzun çalışmalar gerektiriyor. Uçak içi eğlence sistemini geliştirmek için çalışmalar yapıyoruz. Yolculara ücretsiz internet uygulaması üzerinde çalışmalarımız var.”

75 noktaya ulaşacak

Özalçın’ın verdiği bilgilere göre, 35 ülkede 55’den fazla noktaya uçuş gerçekleştiren Atlasglobal, toplam kapasitesini, bu yılın ilk 3 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 35 artırdı. Uçakların doluluk oranında geçen yılın ilk 3 ayına oranla yüzde 7 artış kaydederek, yüzde 73’e çıkaran Atlasglobal, dış hat seferlerinde ise doluluk oranını geçen senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 9 artışla yüzde 57’dan yüzde 66’e yükseltti. Atlasglobal’in iç hat seferlerinin doluluk oranı da yüzde 2 artışla, yüzde 80’den yüzde 82’ye yükseldi. 2017 yılının ilk 3 ayında toplam yolcu sayısını yüzde 46 oranında artış kaydeden Atlasglobal, transit yolcu sayısını da yüzde 177 artırdı. Semra Erener Özalçın, “Yıl sonunda 75 uçuş noktasına ulaşmış olacağız” dedi.

2017 iyi gidiyor

Dünyada hava yolu şirketlerinin charter uçuşları azaltarak, tarifeli seferlere döndüğü bilgisini de veren Özalçın, “Havayolu şirketleri 12 ay havada olmak durumunda. 2016’da kötü bir yılı geride bırakmış olduk, 2017 gayet iyi gidiyor. Son 5 sende charter azaldı, tarifeli seferlere dönülmeye başlandı” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.