Göçmen kontrolüne yönelik düzenlemeler ile güvenlik kontrollerinin artışı Avrupa havalimanlarındaki uçak seferlerinde bu yaz rötarları artırdı.

Gecikmelerin yoğunlaştığı Paris Charles de Gaulle Havalimanı’nda (CDG) Şangay, Rio, Hong Kong gibi uzun mesafeli uçuşların gece yarısından sonraya sarktığı görüldü.

Hava yolu taşımacılığı sektöründe Avrupa’daki en büyük 5 hava yolu şirketinin oluşturduğu çatı kuruluşu Airlines for Europe yöneticilerinden Thomas Reyneart, güvenlik kontrollerinin, uçuşlarda yaşanan gecikmelerin en büyük nedeni olduğunu söyledi.

Reyneart hükümetlerin verimsiz işletme yönetimi politikaları ile personel kullanımındaki yetersizliklerin mevcut durumun sorumlusu olduğunu da vurguladı.

Tomas Reyneart, yolcuların en fazla Madrid, Lyon, Lizbon, Milano, ve Brüksel havalimanlarında gecikme yaşadıklarını, bazı havaalanlarında geçen yıla oranla bekleme sürelerinin üç katına çıktığını söyledi.

Öte yandan Paris’te Charles de Gaulle Havalimanı’nda örgütlü bir sendika, öfkeli yolcuların Air France personeline yönelen tepkilerine protesto olarak 29 Temmuz ile 6 Ağustos tarihleri arasında greve gidebileceğini açıkladı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.