GEÇTİĞİMİZ mayıs ayında THY’nin İstanbul-Barselona uçuşunda şöyle bir olay oldu: Bir pilot; eşi ve çocukları ile İstanbul’dan Barcelona’ya pas uçuyordu.

Yani onlara tanınan hakla bedava uçuyorlardı. Bu bütün havayollarında personele belli kurallarla verilen doğal bir haktır. Ama uçuş öncesi Kabin Amiri ‘Hoş geldiniz’ içeceği ikram ederken pilotun eşinin kolunun değmesi sonucu üzerine limonata döküldü. Pilot eşi, limonata dökülünce bağırıp çağırmaya başladı. Bu arada eşine uçağın kargosunu açtırıp bavulunu getirtmesini, üzerini değiştireceğini söyledi.

Pas uçan pilot bunu yapabilmek için çabaladı. Ama kargo kapısı kapatılmıştı ve onca bavulun arasında onların bavulunun bulunması da neredeyse imkânsızdı. Çünkü uçak kalkışa hazırdı. Böyle bir şey yapılsa slot kaçacak planlanan uçuş allak bullak olacaktı.Tutulan tanık ifadelerine göre, pas giden kaptanın eşi Kabin Amirine bağırmakla yetinmeyip bir de THY’ye beddua etti. Bağırış çağırışlar, güçlükle bastırıldı. Uçuş dönüşü sonunda Kabin Amiri diğer kabin memurlarının da tanıklığında olayı rapor etti.

Konu THY’nin Etik Kurulu’na, Teftiş Kuruluna falan taşındı. Ama hâlâ bir karar verilmedi. Hatta yolcuların da tanıklığına başvuruldu. Yani bu olayı suç ve ceza buluşturması için hâlâ ortada.

Aylar geçti bir karar yok. Muhtemel karar, o pilot ve eşinin pas bilet haklarının süresiz iptal edilmesi yönünde. En azından beddua eden eşine pas bilet bundan böyle verilmemesi gerekiyor. Haberin devamı  için ; BEDDUA SORUŞTURMASI SONUÇLANAMIYOR

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.