Türkiye’ye her yıl yüz binlerce turist getiren Rusya’nın en büyük charter hava yolu şirketi Azur Air’in yeni CEO’su Yevgeny Korolev oldu.

St Petersburg Üniversitesinin Sivil Havacılık bölümünden mezun olan Yevgeny Korolev, Pegas Fly genel müdür yardımcılığı da dahil olmak üzere, Rusya’daki çok sayıda hava yolu şirketinde üst düzey yöneticilik yaptı.

Azur Air tarafından yapılan açıklamada, Yevgeny Korolev’in tecrübesi ve uçuş güvenliği konusundaki birikimiyle Azur Air’in lider charter hava yolu şirketi pozisyonunu güçlendireceği ifade edildi.

Yevgeny Korolev, 2018 yılının mart ayından bu yana Azur Air’in CEO’su olarak görev yapan ve sözleşmesi dolduğu için şirketten ayrılan Yuri Fedorovich’in yerine geldi.

1992 yılında Katekavia olarak kurulan ve 2014 yılında Azur Air ismini alan şirket, krize rağmen bu yılın ocak-ağustos arasındaki 8 aylık döneminde 2 milyona yakın yolcu taşıdı. Şirketin filosunda Boeing B-777-300, B-767-300, B-757-200, B-737-900 ve B-737-800’lerden oluşan 32 uçak bulunuyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.