Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: “Önceliğimiz, yabancı turist ziyaretinin Kıbrıs’ta kalıcı ve sürdürülebilir bir tanıtım ve ulaşım politikasıyla artırılması. Bu konuda da çok deneyimliyiz. Kendi içimizde de bunu geliştirecek bazı birimler kurduk. Bu birimlerin de desteğiyle KKTC’nin dünyadaki turizm potansiyelinin tanıtımı açısından bir dizi hamleyi tamamlayıp 2020 itibarıyla hayata geçirmeyi planlıyoruz.”

Bakan Ersoy: “TİKA ofisini KKTC’ye açmaya karar verdik. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili çalışmayı tamamlayıp, TİKA’nın burada bir ofisle hizmet etmesini sağlayacağız.”

KKTC’nin dünya turizminden aldığı payı artırması için destek vereceklerini ifade eden Bakan Ersoy, Kıbrıs’ta yabancı turist ziyaretinin kalıcı ve sürdürülebilir bir tanıtım ve ulaşım politikasıyla artırılmasına öncelik verdiklerini söyledi.

KKTC’ye Direkt Uçuşların Sağlanması İçin Çalışıyoruz

KKTC’nin turist sayısını artırmak üzere tanıtım stratejisi hazırladıklarını belirten Bakan Ersoy, KKTC’nin yurt dışındaki tanıtım faaliyetleriyle ilgili çok ciddi destek vereceklerini vurgulayarak, reklam ve tanıtım desteği konusunda da KKTC’nin yanında olacaklarının altını çizdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, uçuş politikası adına da strateji geliştirdiklerini söyleyerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“KKTC’ye hem uçuş sayısının arttırılması hem de yurt dışından direkt uçuşların sağlanması için çalışmalar yapıyoruz. Burada havaalanıyla ilgili uymaları gereken bir güvenlik protokolü var, onların çalışmaları da bu yıl içerisinde bitiyor. Daha sonra eskiden olduğu gibi hiç uçak değiştirmeden belli ülkelerde uçuşun nasıl devam edeceğiyle ilgili çalışmaları hayata geçirmemiz gerekiyor. KKTC’nin turizm potansiyeli yeterli ve değerlidir. Burada fiyatlara takılmamamız lazım. Doğru tanıtım ve ulaşım politikalarıyla turistleri buraya getirmemiz lazım.”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.