Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaSivil HavacılıkBakan Ersoy 'KKTC’ye Direkt Uçuşların Sağlanması İçin Çalışıyoruz'

Bakan Ersoy ‘KKTC’ye Direkt Uçuşların Sağlanması İçin Çalışıyoruz’

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: “Önceliğimiz, yabancı turist ziyaretinin Kıbrıs’ta kalıcı ve sürdürülebilir bir tanıtım ve ulaşım politikasıyla artırılması. Bu konuda da çok deneyimliyiz. Kendi içimizde de bunu geliştirecek bazı birimler kurduk. Bu birimlerin de desteğiyle KKTC’nin dünyadaki turizm potansiyelinin tanıtımı açısından bir dizi hamleyi tamamlayıp 2020 itibarıyla hayata geçirmeyi planlıyoruz.”

Bakan Ersoy: “TİKA ofisini KKTC’ye açmaya karar verdik. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili çalışmayı tamamlayıp, TİKA’nın burada bir ofisle hizmet etmesini sağlayacağız.”

KKTC’nin dünya turizminden aldığı payı artırması için destek vereceklerini ifade eden Bakan Ersoy, Kıbrıs’ta yabancı turist ziyaretinin kalıcı ve sürdürülebilir bir tanıtım ve ulaşım politikasıyla artırılmasına öncelik verdiklerini söyledi.

KKTC’ye Direkt Uçuşların Sağlanması İçin Çalışıyoruz

KKTC’nin turist sayısını artırmak üzere tanıtım stratejisi hazırladıklarını belirten Bakan Ersoy, KKTC’nin yurt dışındaki tanıtım faaliyetleriyle ilgili çok ciddi destek vereceklerini vurgulayarak, reklam ve tanıtım desteği konusunda da KKTC’nin yanında olacaklarının altını çizdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, uçuş politikası adına da strateji geliştirdiklerini söyleyerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“KKTC’ye hem uçuş sayısının arttırılması hem de yurt dışından direkt uçuşların sağlanması için çalışmalar yapıyoruz. Burada havaalanıyla ilgili uymaları gereken bir güvenlik protokolü var, onların çalışmaları da bu yıl içerisinde bitiyor. Daha sonra eskiden olduğu gibi hiç uçak değiştirmeden belli ülkelerde uçuşun nasıl devam edeceğiyle ilgili çalışmaları hayata geçirmemiz gerekiyor. KKTC’nin turizm potansiyeli yeterli ve değerlidir. Burada fiyatlara takılmamamız lazım. Doğru tanıtım ve ulaşım politikalarıyla turistleri buraya getirmemiz lazım.”

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Atatürk Havalimanı 30 Dakika Hava Trafiğine Kapandı

İstanbul'da gece saatlerinde Atatürk Havalimanı 30 dakika uçuş trafiğine kapatıldı, uçaklar Ankara, Antalya ,İzmir ve Çorlu Havalimanlarına yönlendirildi İstanbul'da gece etkisini gösteren yoğun tipi ve...

1 Milyon Yolcu Barajına Dayandı

Alanya Gazipaşa Havalimanı, 2014 yılına oranla yüzde 26 büyüdü. 2014 yılında 726 bin 201 olan yolcu sayısı 2015'te 912 bin 233 kişi olduAlanya Gazipaşa...

Benzer Haberler

ALASKA AIRLINES FLIGHT 1282, ‘3 yolcudan Boeing’e 1 milyarlık dolarlık dava’

Uçuş sırasında kapı tıkacının gevşemesi nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kalan Alaska Havayolları uçağındaki üç...

Pegasus’un net dönem kârı bir önceki yıla göre yüzde 194 arttı

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. (PGSUS) 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu 4 Mart'ta   tarihinde Kamuyu...

HTKS grevi 60 gün süreyle ertelendi

KKTC Bakanlar Kurulu, Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası'nın (HTKS) Ercan Havalimanı'nda başlattığı grevi 60 gün...

AB: Havayollarının daha fazla yolcu verisi aktarma, toplama ve paylaşması konusunda anlaşmaya varıldı

 AB dönem Başkanı Belçika ve Avrupa Parlamentosu müzakerecileri, 1 Mart Cuma günü, sınır yönetimi...

Musa Alioğlu: THY, Dünya üçüncüsü olmaya aday

Türkiye Cumhuriyeti'nin milli havayolu olan THY, "Gelecek 10 yıllık büyüme stratejisinin belirlendiğini ve halen...

Rusya’nın yeni yerli uçakları 2 yıl gecikecek

Kommersant gazetesi Rusya'nın milyarlarca ruble yatırımla geliştirmeye çalıştığı yerli uçakların en az 2 yıl...

Scholz’dan 500 km menzilli füze itirazı: “Moskova hedef olabilir”

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, menzillerinin Moskova'daki hedefleri vurmaya imkan vermesi nedeniyle Taurus füzelerini Ukrayna'ya...

Hava İş’ten THY’ye ‘sektör gerçekleri’ hatırlatması!

Hava İş'ten yapılan açıklamada, "Zamanında Kalkış Performanslarını %74’ün üzerine çıkarılmasının hedeflendiği bu ortamda, PAZAR günlerini 2020’den itibaren...