Dubai seferi için havalanan Biman Bangladeş Hava Yolları’na ait yolcu uçağının kaçırılmak istendiği iddia edildi.

  • Sivil Havacılık ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamada şüphelinin silahlı olup olmadığı konusunda net bir açıklamada bulunulmazken, bir kabin memuru ve ve şüpheli yolcu dışında herkesin uçaktan tahliye edildiği belirtildi.
  • 148 yolcusu bulunan uçağı kaçırmaya çalışan yolcu hakkında sivil havacılık kurumundan yapılan açıklamada şüpheli yolcunun ruhsal sorunları olduğu açıklandı.
  • Bangladeş basınına konuşan iki yolcu uçakta silahla ateş edildiğini doğrularken yaralanmayı doğrulamadılar.

Dakka-Chittagong- Dubai seferini için havalanan uçak Chittagong’a zorunlu iniş gerçekleştirdi. Silahlı bir yolcunun uçağı kaçırmaya çalıştığı iddia edilirken zorunlu iniş sonrasında güvenlik görevlilerince çembere alınan uçaktaki yolcular tahliye edildi.

Bangladeş basınında yer alırken sivil havacılık yetkilileri yaptıkları açıklamada kabin memurlarının bir yolcunun şüpheli davranışları nedeniyle uyarıda bulunduğunu ifade etti.

Sivil havacılık yetkilileri yaptıkları açıklamada “Pilot zorunlu bir iniş gerçekleştirdi. Tüm yolcular uçaktan tahliye edildi. Sadece şüpheli yolcu ve mürettebat uçakta. Komando birimleri uçağı çevrelemiş durumda.” denildi.

Güncellendi

Özel operasyon ekibi uçağa baskın düzenleyerek, 25 yaşındaki silahlı hava korsanı ölü olarak ele geçirdi. Korsanın akli dengesinin yerinde olmadığı bildirildi.

.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.