THK Karain Pisti’ni ziyaret eden Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, cessna tipi uçakla yaptığı gezintide ilçesinin gelişim sürecini havadan gözlemledi.

Kepezlilere havacılığı özendirme amacıyla Türk Hava Kurumu ile (THK) işbirliğine hazırlanan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Cessna 172 tipi uçak ile yaptığı gezintide ilçesinin şehircilik bakımından gelişim sürecini de havadan gözlemledi.

Son bir ayda üçüncü kez gittiği THK Karain Pisti’nde THK Antalya Şubesi Başkanı Vasıf Yüceliş, pist müdürü Halis Atmış, eğitmen pilot Üner Beköz ile çeşitli havacılık eğitmeni ve görevlileri tarafından karşılanan Başkan Tütüncü, keyifli bir gün geçirdi.

Maket uçakları inceledi

Öncesinde THK’nın hizmetleri, görevleri ve yeni hedefleri hakkında bilgi alan Tütüncü, ardından uzaktan kumandalı maket uçakların yer aldığı hangarı inceledi. Maket uçak tutkunları hakkında da detaylı bilgi alan Tütüncü, bu hobiye meraklıların sayısının gün geçtikçe daha da arttığını öğrendi.

İlçeye tepeden bakış

Programın sonunda Eğitmen Pilot Üner Beköz’ün kullandığı uçağa binen Tütüncü, yaklaşık yarım saat boyunca gezinti yaptı. Son yıllarda imar ve şehircilik alanında çok büyük yatırımların yapıldığı Kepez’i havadan gören Tütüncü, özellikle Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüklerinin yaptığı hizmet yatırımlarını tek açıdan görme fırsatı buldu.

Karain fayda sağlıyor

Çeşitli havacılık eğitimleri, yarışmalar, havacılık tutkunlarına sağladığı imkanlar ile THK’nın Karain Havaalanı’nı faydalı bir şekilde kullandığını ifade eden Tütüncü, “THK havacılığı sevdirmek için ilgili yenilikleri gençlere, çocuklara ve yetişkin öğrencilere verme anlamında çok önemli çalışmalar yapıyor.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.