Amerikan havayolu şirketi United Airlines uçağında, silah olarak kullanabileceği söylenerek kapalı bir kutu kola verilmeyen Tahara Ahmed, havayolu şirketinin hatayı kabul edip özür dilemesine rağmen ölüm tehditleri aldığını ve kendisine duyulan öfkenin bir türlü dinmediğini söyledi.

Ahmed, Rossia Today’e (RT) verdiği mülakatta, meselenin koladan ibaret olmadığını ve sorunun çok daha derinlerde olduğunu söyledi. Ahmed, “Havayolu şirketi olayı inceleyip ayrımcılığa uğradığımı kabul etti ve benden özür diledi. Yine de bana yöneltilen çok büyük bir nefret var. Bu nefret neden kaynaklanıyor anlamıyorum. Olayın ardından ölüm tehditleri bile aldım” dedi.

Öte yandan Ahmed bu yaşadıklarında, ‘Amerika’nın İslamlaştırılmasını Durdurun’ hareketinin kurucularından Pamela Geller’ın da payı olduğunu belirtiyor.

Nitekim geçen günlerde bir yazı kaleme alan Geller, Ahmed’i uçakta yaşadıkları hakkında yalan söylemekle suçlayıp, Müslüman Kardeşler ve 2013’te Boston Maratonu’nda yaşanan bombalı saldırıyla ilişkilendirmişti.

İSTEDİĞİMİZ ABD BU DEĞİL

Ahmed ise bu suçlamalara şu yanıtı verdi: “Biz Müslümanlar IŞİD’in eylemlerini, nefreti ya da şiddeti desteklemiyoruz. Barış ve adalet istiyoruz. Geller gibi kişiler nefreti körüklüyor. Biz böyle bir ABD istemiyoruz.” dedi. (Sputnik News)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.