Türk Hava Yolları, Milas Bodrum Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nin 31 Mart 2017 tarihine kadar kapatıldığını duyurdu.

Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada terminalin kapalı olduğu süre boyunca Milas Bodrum Havalimanı’ndan dış hat seferi yapılmayacağını belirtti.

Ancak bu süreç içerisinde aktarmalı olarak Milas Bodrum Havalimanı’na gidecek yolcuların gümrükleme işlemleri ve diğer işlemlerinin olağan şekilde devam edeceği açıklandı. Bu yolcular için Milas Bodrum Havalimanı Genel Havacılık Terminali’nde bir düzenlemeye gidildi.

Konuya dair havalimanı işletmecisi TAV’dan bir açıklama yapılmazken Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklama şöyle;

Milas-Bodrum Havalimanı dış hatlar terminali, 31 Mart 2017 tarihine kadar kapatıldı. Dış hatlardan aktarmalı olarak gelen yolcularımıza, kapatılan terminalin yanındaki Genel Havacılık Terminali hizmet veriyor. Havalimanındaki gümrük uygulamalarımız eskisi gibi devam ediyor.

31 Mart 2017 tarihine kadar bu havalimanından gerçekleştirilecek dış hat seferimiz bulunmuyor. Seyahatlerinin devamında dış hatlara uçacak yolcularımız uçuşlarıyla ilgili işlemlerini iç hatlar terminalinden yaptırabilirler.

Dış hatlardan aktarmalı olarak Milas-Bodrum Havalimanı’na seyahat eden yolcularımızı karşılayacak yakınlarının Genel Havacılık Terminali’ne ulaşmaları gerekiyor. Yolcu yakınları, geçici olarak hizmet veren bu terminale tabelaları takip ederek ya da yolcu servislerini kullanarak ulaşabilirler.

Taşınılan terminalde şu an için Duty Free  bulunmamaktadır . Dış hatlardan gelip Milas-Bodrum Havalimanı’na devam eden yolcularımız için free shop hizmetinin sunulması için çalışmalar hızlandırılmıştır

Dış hatlar terminalinin kapatılması ve geçici terminalin kullanılması hakkında daha fazla bilgi almak için +90 252 511 10 00numaralı TAV Danışma Hattı’nı arayabilirsiniz.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.