Geçen hafta Somali’nin başkenti Mogadişu’dan kalkış yapan Daallo Havayolları’na ait yolcu uçağına yapılan bombalı saldırıda şok bir iddia ortaya atıldı.
Aljazeera’nın haberine göre  Daallo Havayolları  yönetim kurulu başkanı, asıl hedefin Türk Hava Yolları uçağı olduğunu iddia etti. Saldırının Türk Hava Yolları uçağına yapılmak istendiğini iddia eden Mohammed Ibrahim Yassin, Salı günü THY’nin seferi iptal olunca yolcuların kendi uçakların aktarıldığını bildirdi.
Olaydan sonra THY yetkilileriyle iletişim kurmadıklarını belirten Yassin, olayla ilgili incelemenin sürdüğünü ifade etti.

Daallo Havayolları’na ait Somali’den Cibuti’ye giden D3159 sefer sayılı uçakta kalkıştan sonra kabin içinde patlama meydana gelmiş ve pilot Mogadişu havalimanına geri dönerek acil iniş yapmak zorunda kalmıştı. Patlamayı gerçekleştirdiği düşünülen  55 yaşındaki şüpheli yolcu tekerlekli sandalye ile havalimanına gelmiş ve özürlü yolcu olarak uçağa alınmıştı. Patlama esnasında uçakta açılan delikten dışarı fırlayan ve cesedi başkent   Mogadişu’ya 30 kilometre uzak bir alanda bulunan  yolcunun dizüstü bilgisayarında  orduda kullanılan TNT  kalıntıları bulunduğu bildirilmişti.

https://www.youtube.com/watch?v=3gbaffc4N_Q

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.