Cihan pehlivanı Koca Yusuf’un müzeye dönüştürülen evinin açılış törenine katılmak için Bulgaristan’a giden belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu kafile, Borajet firmasından kaynaklı 5 saatlik rötar yüzünden Varna Havaalanı’nda sabahladı.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan cihan pehlivanı Koca Yusuf’un Bulgaristan’taki evi, Koca Yusuf Müzesi olarak törenle hizmete açıldı. Törene, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün yanında Pozantı, Saimbeyli, İmamoğlu, Yumurtalık, Karaisalı ve Sarıçam belediye başkanları, başta olmak üzere belediye daire başkanları, bürokratlar, Balkan Türkleri Federasyonu temsilci ve üyeleri ile gazetecilerden oluşan yaklaşık 170 kişilik bir kafile iştirak etti.

Pazar günü öğle saatlerinde Sumnu’ya bağlı Karalar köyünde gerçekleşen müze açılışına katılan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen Koca Yusuf Karakucak Yağlı Güreşleri izleyen kafile, gece saat 23.40 sularında Varna Havaalanı’na intikal etti. Ancak, saat 01.00’de kalkması beklenen Borajet Havayolu firmasına ait tarifeli uçakta yaklaşık 5 saatlik bir rötar yaşandı. Alanda mahsur kalan kafile üyeleri, sabah 06.00’ya kadar alandaki banklarda sabahladı. Cumartesi sabah saat 06.00 uçağı ile Bulgaristan’a uçan heyet, aynı günün gecesinde yaşanan 5 saatlik rötor yüzünden havalaanında perişan oldu. Yolcuların çoğu, banklarda, koltuklara kıvrılarak uyukladı.

Yaşanan uzun rötar üzerine firma yetkililerini arayan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, tepkisini dile getirerek, davacı olacaklarını bildirdi.

borajet-rotar-yapti,-adana-ekibi-varna-havaalaninda-sabahladi

(Adana Yorum)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.