Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

British Airways, veri ihlali skandalındaki tazminat talebini çözdü

British Airways, 2018’de meydana gelen büyük veri ihlali olayı sırasında verileri sızdırılan bir grup havayolu müşterisi ve personeli tarafından yapılan yasal bir iddiayı çözüyor.

Hukuk firması Pogust, Goodhead, Mousinho, Bianchini ve Martins (PGMBM) 5 Temmuz 2021’de yaptığı açıklamada, davacılar ile British Airways arasındaki Birleşik Krallık arabuluculuğunun gizli şartlarla çözüldüğünü duyurdu. Havayolu, hak kazananlar için tazminat ödemeyi kabul etti.

British Airways  2018 yılında isimler, adresler ve ödeme kartı ayrıntıları dahil olmak üzere özel verileri ihlal edilen etkilenen müşterilerden ve personelden özür diledi.

2018’deki bir siber saldırı olayı sırasında 420.000’den fazla müşteri ve personel kişisel ve finansal verisi sızdırıldı. Bir soruşturmanın ardından, Birleşik Krallık Bilgi Komisyonu Ofisi (ICO), havayolu şirketinin, başvuruda bulunmadan müşterilerinin önemli miktarda verilerini işlediğine karar verdi. uygun güvenlik önlemleri. Yetkiliye göre British Airways, güvenlik önlemlerinin zayıf noktalarını zamanında tespit edip çözmüş olsaydı, veriler sızdırıldığında 2018 siber saldırısını önleyebilirdi.

Genel Veri Koruma Yönetmeliği’nin ihlalleri ndeniyle, İngiliz kurum başlangıçta British Airways’e 183 milyon sterlin (252 milyon dolardan fazla) para cezası vermeyi planladı. Bununla birlikte, ICO, cezayı 2020’de 20 milyon £ olarak revize etti.

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR