Ünlü metal müzik grubu Iron Maiden’in vokalisti Bruce Dickinson, 2002’de faaliyetlerini durduran Cibuti Havayolları’nı satın aldı

İflas ettiği için 2002 yılında faaliyetlerini durduran “Afrika’nın boynuzu” olarak adlandırılan Cibuti’nin havayollarını, ünlü metal müzik grubu “Iron Maiden”ın vokalistliğini yapan pilot Bruce Dickinson satın aldı. Cibuti Havayolları, yeni sahibiyle tekrar seferlerine başladı

İlk uçuşuna kargo seferiyle başlayan Cibuti Havayolları, yükünü Somali’ye götürdü. Şirketin tekrar seferlerine başlaması ülkede sevinçle karşılanırken, Cibuti Havayolları’nın mali desteği de, İngiliz Cardiff Aviation’dan geldi.

mr__pilot_bruce_dickinson_by_febfighters-d4v5p7w

ÇOK STRATEJİK ÜLKE

Heavy metal grubu Iron Maiden’ın solisti olan ve Cardiff Aviation’ın başkanlığını yürüten Dickinson, Boeing 757 ve 737 uçaklarını kullanabiliyor ve aynı zamanda da eğitmenlik yapıyor. Dickinson, bununla birlikte grubun turnelerinde kullanılan uçağında da pilotu.
Dickinson, Cibuti’nin Avrupa, Ortadoğu ve Asya’nın Afrika’ya giriş noktası olabileceğini belirterek, şirketinin, zengin yatırımcıların bu ülkeye girmesine öncülük edebileceğine işaret etmişti.

Cibuti Havayolları’nın, kargo taşımacılığının yanı sıra yakın zamanda yolcu taşımacılığına da başlayacağı bildiriliyor. Şimdilik tek uçağı bulunan şirket, yakın zamanda Boeing 767, 737 ve 757’den oluşan 5 uçağı daha filosuna katacak. Şirketin bölgede kargo taşımacılığı yapmasıyla birlikte dünyada stratejik öneme sahip Cibuti Limanı’nın yükünün hafifleyeceği ifade ediliyor. Cibuti, ABD, Fransa ve Japonya’nın da bulunduğu pek çok yabancı ülkenin hava üslerine de ev sahipliği yapıyor. (Finans Gündem)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.