Pazar, Haziran 16, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

BTSO, Hava Kargo Taşımacılığı İçin Çalışmalarını Sürdürüyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Lojistik Konseyi’nin üyeleri, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yer alan hava kargo operasyon merkezlerini inceledi. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, Yenişehir Havalimanı’nın hava kargo taşımacılığına açılması amacıyla BTSO olarak Lojistik A.Ş’yi kurduklarını ve bu alandaki adımları hızlandırdıklarını söyledi.

BTSO, Yenişehir Havalimanı’nın hava kargo taşımacılığına açılmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak dünyanın önde gelen ekspres firmalarının Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bulunan operasyon merkezlerini inceleyen Lojistik Konseyi üyeleri, yetkililerden operasyonların işleyiş süreçleri hakkında bilgi aldı. Ziyarette BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, 48. Komite Başkanı Mehmet Aydın Kalyoncu ve Lojistik Konseyi üyeleri yer aldı.

BTSO LOJİSTİK A.Ş. İLE ÇALIŞMALAR HIZ KAZANDI

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, atıl durumda bulunan Bursa Yenişehir Havalimanı’nın hava kargo taşımacılığı alt yapı tesislerini değerlendirmek istediklerini söyledi. Bu konuda hem kamu hem de özel sektör kuruluşlarıyla şimdiye dek çok sayıda görüşme gerçekleştirdiklerini kaydeden Onur, Bursa ve Güney Marmara bölgesinde önemli bir potansiyel bulunduğunu dile getirdi. Özellikle İstanbul-İzmir Otoyolu projesinin Yenişehir’in cazibesini artıracağına inandıklarını belirten Onur, “BTSO olarak Lojistik A.Ş.’yi kurarak Bursa Yenişehir’deki çalışmalarımıza hız kazandırdık. Yenişehir’de bulunan yaklaşık 9500 metrekarelik depo alanını, ihracatçılarımızın hizmetine sunarak, hem zaman hem de maliyet açısından kendilerine büyük kolaylık sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

BURSA ÖNEMLİ BİR POTANSİYELE SAHİP

BTSO Meclis Üyesi ve 48. Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Aydın Kalyoncu da BTSO olarak Bursa Yenişehir Havalimanı’nı hava kargo taşımacılığında bir üs haline getirmek istediklerini belirtti. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın artık yetersiz gelmeye başladığına dikkat çeken Kalyoncu, yoğun dönemlerde firmaların güçlük yaşadığını söyledi. Firmaların Bursa’nın önemli bir potansiyel barındırdığına inandığını belirten Kalyoncu, “Bursa’da son yıllarda yakalanan hacim artışının inanılmaz seviyelerde olduğunu söylüyorlar. Buradaki bir firmanın 45 tonluk günlük kapasitesinin yüzde 10’luk dilimininden fazlasını Bursa oluşturuyor.” dedi. Yenişehir’de hava kargo taşımacılığının etkin şekilde işleyişi açısından günlük 15 tonluk hedefin yakalanmasının yanı sıra yolcu uçuşlarının sayısının da artması gerektiğini belirten Kalyoncu, ekonomik açıdan etkin bir şehir olan Bursa’nın bunu başarabileceğini belirtti.

LOJİSTİK ÇALIŞTAYI’NA DAVET

Yapılan ziyaretin ardından değerlendirmelerde bulunan BTSO Meclis Üyesi ve 48. Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Kemal Tan ise özellikle sanayici açısından önemli olan hava kargo taşımacılığını Yenişehir’de başlatmak adına önemli mesafe kat ettiklerini söyledi. Tan ayrıca 1 Nisan 2017 tarihinde BTSO ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Lojistik Çalıştayı’na da tüm yetkilileri davet etti.

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR