Türkiye ARFF Memurları günü münasebetiyle düzenlenen programda konuşan DHMİ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Funda Ocak önemli açıklamalarda bulundu.

Törende bir konuşma yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal da sektörle ilgili değerlendirmeler yaptı.

Genel Müdür Funda Ocak DHMİ bünyesinde 1460 ARFF personelinin bulunduğunu, bu sayının tüm DHMİ personeli içerisinde yüzde 15’i oluşturduğunu ifade ederek “Bu Kurumun yüz akısınız. Hakikaten bizim için çok önemlisiniz” dedi.

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak’ın konuşmalarından satır başları:

ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER YAPIYORSUNUZ…

“Sizi önemsememek, sizi sevmemek mümkün mü? Ben resmin her zaman bir tarafına değil daima bütününe bakmayı isterim ve böyle yaparım. Biz çok büyük bir aileyiz ve sizin de çok ciddi bir sayısınız var. Her meslek grubundan arkadaşımın hakları bizlere emanet. Bu nedenle sizleri çok önemsiyoruz. Çünkü çok önemli görevler yapıyorsunuz. Sadece beyninizle, kafanızla değil bedeninizle de çalışıyorsunuz. Gün gelip felaket senaryoları oluştuğunda hakikaten kendinizi fedakârca öne atıyorsunuz. Bu kurumun yüz akısınız. Hakikaten bizim için çok önemlisiniz. Eğitimleriniz çok önemli. Bitmek bilmeyen bir temponuz, heyecanınız var.”

ÇOK DAHA BÜYÜK BAŞARI HİKÂYELERİ YAZACAĞIZ…

“Bizler güzide DHMİ camiasının mensuplarıyız. Öyle bir kurumda çalışıyoruz ki bu kurum bugün 66.000 km’lik Türk hava sahasını yönetiyor. Bu kurum, bugün Türkiye geneline yayılmış 55 havalimanını işletiyor. Bu kurum, her yıl yaklaşık 500 milyon liralık yatırımıyla sektöre can veriyor. Alt yapıyı üst yapıyı geliştiriyor. Bu kurum aynı zamanda ekonomiye de can veriyor.

Bu kurum bu gün 9 bin 600 personele iş sağlıyor. Dolaylı yönden bugün bu sayı 20 bine yaklaştı. Bu kadar kişiye ekmek veriyor. Bu kurum başarı hikâyeleri yazdı, bu kurum büyük destanlar yazdı. Bunda son derece samimiyim.

Bu kurum hiç kimsenin cesaret edemediği modelleri uyguladı. Türkiye’ye de liderlik etti. Yurt dışında kendisinden söz ettirdi.

Bu kurum çok güzide bir kurum. Ve ben bu kurumun Genel Müdürü olmaktan sonsuz mutluluk duyuyorum, gurur duyuyorum. Ve diyorum ki; benim bu kurumda çalışan 9600 personelim de bu kurumun mensubu olmakla gurur duymalı. Ve biz, bizleri bugünlere getiren yöneticilerimizi şükranla anıyoruz, minnetle anıyoruz. Önümüzü açan liderlerimize şükran duyuyoruz. Ve diyoruz ki devraldığımız bayrağı çok daha ileri yönlere götüreceğiz, çok daha büyük başarı hikâyeleri yazacağız. Bu kurumu küresel ölçeğe taşıyacağız. Bu,  hepimizin sorumluluğu, hepimizin görevi…”

YILIN 365 GÜNÜ ANILMAYA LAYIK PERSONELİMİZ…

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal yaptığı konuşmada, “DHMİ bünyesinde yer alan tüm ARFF memuru arkadaşlarımız aslında 7 gün 24 saat 365 gün anılmaya saygı gösterilmeye layık değerli arkadaşlarımızdır” dedi.

Müsteşar Yardımcısı Birdal şöyle konuştu:  “Devlet Hava Meydanları İşletmesi yine az önce Genel Müdürümüzün belirttiği gibi Türkiye’de değil sadece, dünyada da kendi sahasında kendi alanında çok önemli bir seviyeye erişmiş, çok önemli noktada olan bir kuruluştur. Öyle ki dünyada belki yapmış olduğu iş itibariyle en büyük iş bitirmesi olan, en fazla hizmet veren, tek çatı altında hizmet veren, havacılık alanından bahsediyorum, kuruluşlardan birisidir. Dolayısıyla böylesine büyük bir kuruluşta 100 bin kişilik ulaştırma ailesi içerisinde 20 bin kişiye yaklaşan Devlet Hava Meydanları ailesi içeresinde yaklaşık 1500 kişilik ARFF personelimizin yapmış olduğu hizmet, bulunmuş olduğu konum, gerçekten hem idaremiz için hem ülkemiz için çok önemlidir”

Türkiye ARFF Memurları günü nedeniyle Esenboğa Havalimanı Başmüdürlüğünde ARFF Derneği tarafından düzenlenen programa, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı Funda Ocak, Genel Müdür Yardımcısı Celal Özuğur ile Daire Başkan ve Yardımcıları, Esenboğa Havalimanı yetkilileri katıldı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.