THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı,  limanı’nda meydana gelen terör saldırısında yaralananları ziyaret etti.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, yaralıları hastanede ziyaret ederken, kahraman polis için “Çatışmada vurulduğunu hissetmemiş, vuruşmaya devam etmiş” dedi

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Atatürk Havalimanı’nda bombalı saldırıyı yapan teröristlerden birini etkisiz hale getirirken yaralanan Y.D adlı polisin kahramanlığını gazetecilerle paylaştı. Y.D’yi hastanede ziyaret eden Aycı, “Çatışmada vurulduğunun hissetmemiş önce. Vuruşmaya devam etmiş.”Ben çatışma sırasında, o sıkarak gelirken ben ilk atışımda isabet ettirdim. O sıka sıka gelirken ben vurulmuşum farkında değilim” dedi.

Y.D’yi hastanede ziyaret eden Aycı, “Havalimanında bir sürü isimsiz kahraman vardır. Polisimiz elinde ki silahıyla, kaleşnikof ile elini kolunu sallaya sallaya gelen bir adamın karşısına tek tabancı ile çıkıp onunla müsademe edecek kadar kendisinde bu cesareti bu sorumluluğu, bu vatan sevgisini, görev sevgisini bilen arkadaşımız. Biz dün gece o kardeşimizi ziyarete gittik hastanede. Kaleşnikof isabet etmiş. Çatışmada vurulduğunun hissetmemiş önce. Vuruşmaya devam etmiş.Sonra adamı vurup indirterek sonra adamın yanına gidiyor. Tekrar ona sıkmak için. Gittiği yerde adamın fünyesini ve patlatma üzerine olduğu için olay yerinden uzaklaşıp olay mahalinden uzaklaşmaya çalışıyor Bomba patladıktan sonra sanıyoruz parça menzilli bombalar bunlar, İçinde misket demir parçaları ve bir sürü şeyler. Kendisiyle konuştuk” dedi.

“O SIKARAK GELİRKEN BEN İLK ATIŞIMDA İSABET ETTİRDİM”

Yaralı polisin konuşabilecek durumda olduğunu belirten Aycı, “Ama alt tarafta yaranın oluşturduğu bir sıkıntı var. Tabi üzerinden 24 saat geçtikten sonra doktorların daha iyi anlayabileceği bir noktaya gelecek. Ben kendisiyle konuştum. Şoku falan atlatmış. O kadar kahraman bir oğlan ki şoku falan atlatmış. “Ben çatışma sırasında, o sıkarak gelirken ben ilk atışımda isabet ettirdim. O sıka sıka gelirken ben vurulmuşum farkında değilim”.diyor. Tekrar başına gittiğinde fünyeyi patlatmak üzere olduğunu görüyor. Hemen oradan kaçıyor. Vurup onu indirmese insanlara kaçma zamanı tanımasa çok büyük bir zayiyat verilebilirdi. Bu anlamıyla kahraman bir arkadaşımız. İnşallah Rabbim hayırlısı nasip eder” diye konuştu

“ABİSİNİ BÜNYEMİZE ALACAĞIZ

Böyle kahraman ailelere sahip çıkamaları gerektiğini dile getiren Aycı, “İbrahim kardeşinin adı. İnşallah en azından abisini hemen bünyemize transfer edeceğiz. Böyle kahraman kardeşlerimize ve kahraman ailelere sahip çıkmamız lazım. Gün birbirimize sahip çıkma günü. Gün popilizm yapma günü değil” dedi. (sabah)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.