AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Adnan Yılmaz, 15 Temmuz’da Marmaris’teki otele giden darbeci askerlerin harekat merkezi olarak kullandığı Çiğli 2. Ana Jet Üssü için “kentin ikinci sivil havaalanı olsun” önerisinde bulundu.

Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığı’nın kapatılması için girişim başlatan Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın ardından bir açıklama da AK Parti İl Başkan Yardımcısı Adnan Yılmaz’dan geldi. Arslan’a tavsiyede bulunan Yılmaz, “Çiğli’ye devri ile büyük rant doğurabilecek 2. Ana Jet Üssü için gelin ortak paydada buluşalım ve burayı demokrasimizin gerçek sahibi millete kazandıralım” diye konuştu.

“Halka Açılsın”

Yılmaz, “Burası artık Çiğli 2. Ana Jet Üssü değil, halkın yolu yani İzmir’in 2. havaalanı olsun” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın ‘Havayolu artık halkın yolu’ deyimini kullandığını hatırlatan Yılmaz, “Buradan artık sivil uçaklar havalansın ve İzmirlinin hizmetine kazandırılsın. Bergama, Dikili, Foça tarafından uçağa binmek isteyen vatandaşlarımız Gaziemir’e gitmek zorunda kalmadan buradan seyahat edebilsinler. Bu önerimizi Milli Savunma ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımıza götürelim” diye konuştu. “15 Temmuz gecesi ve demokrasi nöbetlerine katılan milletimizin yanında Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ı da görmek isterdik” diyen Yılmaz, “Başkan Arslan’ı göremedik. Buradan Başkan Arslan’a sesleniyorum, burayı sivil havacılık dışında farklı bir şekilde imara açıp oluşabilecek ranta müsaade vermektense ‘Gelin birlikte burayı halkın yolu yapalım” dedi.

(Yeni Asır)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.