AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Aydın için yatırım önceliğinin Çıldır Havaalanı olduğunu belirterek, “Çıldır’ın 2018 yatırımlarına alınması için Ankara’da yoğun mesai harcıyoruz” dedi.

Çıldır Havaalanı’nın yolcu taşımacılığına açılmasıyla ilgili geçen seçim kampanyasında AK Parti olarak verdikleri taahhüdün arkasında olduklarının altını çizen Savaş, şunları söyledi:

“Aydınlıların 60 yıllık hayalini biliyoruz. Bu hayali AK Parti olarak gerçekleştireceğimizin taahhüdünü seçim kampanyalarında milletvekili adaylarımızla birlikte verdik. Bu taahhüdü yerine getirmek bizim boynumuzun borcu. Aydın’ın yatırım önceliği Çıldır Havaalanı. Çıldır’la ilgili Ulaştırma, Habercilik ve Denizcilik Bakanlığı yetkilileri fizibilite çalışmalarını tamamladı. THY’ye ait Uçuş Okulu’nun etkilenmeyeceği şekilde mevcut pistin yanına yeni bir pist yapılması gündemde. Aydın’ın gelişen yapısına uygun büyüklükte uluslararası bir havaalanı için çalışmalar devam ediyor. 2017 yatırım programında Çıldır yer almıyor. Fakat AK Parti Aydın milletvekilleri olarak Çıldır’ın 2018 yatırım programına alınması için Ankara’da yoğun mesai harcıyoruz. 2019’a kadar Çıldır’ın havayolu ulaşımına açılacağını düşünüyorum.”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.