Corendon Airlines, Almanya pazarındaki beşinci yılında sezona hızlı bir giriş yaptı. Corendon, Alman pazarına sunacağı koltuk sayısı ve uçuş programını tur operatörleri ve acenteler ile paylaştı.

Türkiye’nin önde gelen turistik hava yollarından Corendon Airlines, Alman pazarındaki beşinci sezonuna hızlı bir giriş yaptı. Hürriyet’te yer alan habere göre 2017-2018 kış sezonunda Almanya’dan Türkiye ve Mısır’a düzenleyeceği uçuş programını tur operatörleri ve acenteler ile paylaşan Corendon, bu pazara sunacağı koltuk sayısını 150 bin olarak açıkladı. Alman pazarında split charter ve direk satış modelleriyle operasyon yürüten Corendon Airlines’ınAlmanya Temsilcisi Thomas Braun, bugüne kadar Almanya’dan sadece Antalya uçuşu düzenlerken, grubun geçtiğimiz günlerde kurduğu 3. hava yolu şirketi Corendon Airlines Europe ile bundan böyle Almanya’dan Türkiye dışındaki destinasyonlara da uçuş düzenleyeceklerini belirtti.

Braun, konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “2017-2018 kış sezonunda geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi Almanya’nın 10 meydanından Antalya’ya haftada 12 uçuş düzenlemeye devam ediyoruz. Bunun yanı sıra bu kış ilk kez Almanya’nın 5 şehrinden Mısır’ın Hurghada şehrine haftada 5 kez olmak üzere uçuş düzenleyeceğiz. Mısır önümüzdeki kış sezonu için Alman turistlerin tatil tercihinde ilk sırada yer alıyor. Biz de uzun yıllardır çalıştığımız tur operatörlerinin Mısır taleplerini göz önüne alarak Hurghada uçuşlarını programımıza aldık.”

“BAŞKA ÜLKELERDEN DE MISIR UÇUŞLARI DÜZENLİYORUZ”  �

Braun, “Mısır, bu yıl sadece Almanlar’ın değil birçok Avrupa ülkesinin kış tatili için tercihi. Biz de, Corendon Airlines Europe ile Almanya’ya ilave olarak Avusturya, Estonya ve Polonya’dan da kış boyunca Hurghada’ya uçacağız” şeklinde konuştu.

2017 yaz sezonunda Alman pazarına Türkiye ve Girit destinasyonları için toplam 375 bin koltuk arz eden Corendon Airlines, yeni şirketi Corendon Airlines Europe ile Alman partnerlerinin farklı destinasyon taleplerine çözümler sunarken kış operasyonları ile pazardaki pozisyonunu sağlamlaştırıyor.

CORENDON AIRLINES 2017-2018 KIŞ ALMANYA-HURGHADA UÇUŞ PLANI:

30.09.2017-30.04.2018 arası

Dortmund: Her Çarşamba

Bremen: Her Cuma

Leipzig: Her Cumartesi

Berlin Tegel: Her Pazar

Paderborn: Her Pazar

CORENDON AIRLINES 2017-2018 KIŞ ALMANYA-ANTALYA UÇUŞ PLANI:

01.11.2017 – 30.04.2018 arası

Erfurt: Her Perşembe

Hamburg: Her Perşembe ve Pazar

Hannover: Her Cuma

Düsseldorf: Her Cuma ve her Pazar

Leipzig: Her Cumartesi

Nürnberg: Her Cumartesi

Paderborn: Her Cumartesi

Dresden: Her Cumartesi

Stuttgart: Her Pazar

Berlin Tegel: Her Pazar

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.