Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne 2010 yılında Avrupa’dan ilk charter seferi başlatan, Hollanda’nın uçak şirketleri arasında geniş bir yolcu potansiyeline sahip olan Corendon Hava Yolları, yaklaşık bir yıllık aranın ardından 6 Mayıs’da Ercan Havaalanı’na yeniden iniş yaptı

Hollanda’nın en büyük tur operatörlerinden “Corendon”, KKTC’ne 11 ay aranın ardından turist getirmeye başladı. Bünyesinde uçak şirketi de bulunan dünyaca ünlü şirket, bundan böyle her Pazartesi ve Cuma Amsterdam’dan Antalya bağlantılı olarak Ercan’a sefer yapacak. “Corendon” şirketi ilk seferini 6 Mayıs akşamı gerçekleştirdi. Bu önemli seferle gelen yolcuları karşılayan sadece KIBRIS Gazetesi vardı.

KKTC Turizm Bakanlığı’nın da katkılarıyla CAI 802 sefer sayılı Amsterdam-Antalya-Ercan seferi ile saat 20.40’ta Ercan’a iniş yapan “Corendon Hava Yolları” yolcuları KKTC’ne yeniden büyük heyecan yarattı. Ercan’da çiçeklerle karşılanan turistler, daha sonra otobüslerle kalacakları otele götürüldü.

186 kişilik ilk Hollandalı turist kafilesini KKTC’ne getiren şirket, 6 Temmuz’dan itibaren her Çarşamba Belçika’dan da turist getirecek.

Corendon’un Kıbrıs’a gelmesinde Turizm eski Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu ve Akmina Travel Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Abidin’in büyük katkısı olurken, yeni bakan Fikri Ataoğlu’nun ise turizm bayrağını daha ileriye taşıması hedefleniyor.

11 aylık aradan sonra Ercan’da

Corendon’un 11 aylık bir aradan sonra yeniden Ercan’a teker koyması nedeniyle KIBRIS’a açıklama yapan Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, bakanlığın esas hedefinin değişik ülkelerden ülkemize turist getirmek olduğunu söyledi.

Ataoğlu, bakanlık olarak her ülkeden turist getirtmek için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirterek, gerekli tüm desteği ve imkânları vereceklerini kaydetti. “Diğer operatörler de inşallah bu şekilde hareket eder” diyen Ataoğlu, şöyle devam etti:

“Bakanlık ve şahsım göreve yeni başlamama rağmen Corendon için geçmişten günümüze gelen ne var ise aynen devam ettireceğiz. Corendon’un Kuzey Kıbrıs’ta daha büyük operasyonlar yapabilmesi için önünü açacağız ve her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.”

“Biz, üzerimize düşeni yaptık”

Corendon’un Kıbrıs partneri Akmina Travel Club Direktörü İsmail Abidin, “Corendon uçağının tekerlerini yeniden Ercan’a değdirmek için biz üzerimize düşen görevi yaptık” dedi.

Abidin, Corendon’un sahipleri Atılay Uslu, Yıldıray Karaer ve yöneticiler Şükrü Önal, Ufuk Mestan ile satış pazarlama ve Hollanda ekibinin de el birliği ile tekrardan Corendon’un Ercan’a geldiğini belirtti. Corendon’un tekrardan Kuzey Kıbrıs’ı satışa açtığını kaydeden Abidin, Akmina Travel’in tüm çalışan ve yöneticilerinin büyük özveriler ile operasyona hazırlandığını kaydederek, Corendon uçağının tekrardan Ercan’a teker değdirmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. (Kıbrıs Gazetesi)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.