Dalaman ile Ankara arasındaki karşılıklı tarifeli uçak seferleri, 8 Mayıs’ta Anadolu Jet firması tarafından başlatılıyor.

Uzun yıllardan beri Dalaman Ankara arasındaki tarifeli uçak seferlerinin Mayıs ayında başlayıp Eylül ayı ortalarında sona ermesinin bölge turizmini dolayısıyla ekonomisini olumsuz yönde eklediği gerçeğinden yola çıkan GETOB yöneticileri, bölge işletmecilerinin yanı sıra, bölge yaşayanlarının büyük sıkıntılar yaşamasına neden olan sorunun çözümü için çalmadık kapı görüşmediğimiz bürokrat bırakmamıştı.

GETOB Başkanı Bülbüloğlu konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:

Takip edenlerin bildiği üzere Dalaman Ankara arasındaki direk tarifeli uçak seferlerinin kesintisiz sürdürülmesi için yaptığımız tüm görüşmeleri gerek web sitemizde ve yazılı ve görsel basınımız kanalıyla kamuoyu ile paylaştık. Verdiğimiz mücadele bölgemizin tamamını ilgilendiriyordu. Uzun çabalar sonucunda Mutlu Sona ulaştık. Elde edilen sonuç bölgemiz için çok önemli ve müjdeli bir haberdir. Ankara’ya gitmek için Dalaman dışında başka Havaalanlarına gitmemize veya İstanbul bağlantılı uçakları kullanmamıza gerek kalmadı dedi.

SEFERLER 8 MAYIS’TA BAŞLIYOR.

Anadolu Jet firması tarafından başlatılacak olan Dalaman-Ankara arası karşılıklı tarifeli Uçak seferlerinin 08 Mayıs 2015 tarihinden itibaren başlayacağının altını çizen Bülent Bülbüloğlu, Cuma – C.tesi – Pazar ve Pazartesi günleri olmak üzere haftada dört gün uçak seferi konması bölge yaşayanı ve tüm işletmecilerimizi olduğu gibi tatil için bölgemize gelecek olan kişileri de memnun etmektedir. Şimdi bizlere düşen bu seferlere destek olmak ve ulaşımda tercihimizi bu yönde kullanmaktır dedi.

BU BAŞARI HAFİFE ALINACAK BİR BAŞARI DEĞİLDİR.

Bölgemizde yaşayan bir kişinin 9-10 saat süren bir yolculuk yaparak karayolu ile Ankara’ya gidip dönmesi tam bir eziyete dönüşüyordu. Keza Ankara’dan Bölgemize tatil için gelecek kişiler bu eziyeti yaşamak istemiyordu. Aktarmalı uçak yolculuğu ayrı bir problem. Neticede sıkıntı çeken bölge işletmecileri ve yaşayanıdır. Dolayısıyla turizmimiz ve bölge ekonomisini bu durumdan olumsuz yönde ekleniyordu. Bu açıdan bakıldığında elde edilen başarı asla hafife alınacak bir başarı değildir dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM.

Bülbüloğlu sözlerini şöyle tamamladı.

“Dalaman ile Ankara arasında karşılıklı tarifeli uçak seferlerinin konulması için verdiğimiz mücadelede bizlere inanan ve destek olan Sayın Valimiz başta olmak üzere, Sivil Havacılık Genel Müdürümüze, AnadoluJet firması Genel Müdürümüze ve firma yetkililerine, bize destek olanlara ve emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi. (Turzim Güncel)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.