Cuma, Haziran 14, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Dassault Systèmes, Yepyeni bir Sürdürülebilir İnovasyon Çağı Başlatıyor

Dassault Systèmes, Farnborough International Airshow’da havacılık ve savunma endüstrisinin dönüşümünde 3DEXPERIENCE platformunun merkezi rolünü sergiledi.

Günümüzde havacılık endüstrisi; düşük karbonlu havacılığın ilerlemesini, çevik üretimi, savunma alanında modernizasyonu, yeni uzay inovasyonlarının hızlanmasını ve iş gücünün becerilerinin genişletilmesini bir gereklilik olarak karşımıza çıkarıyor. Dassault Systèmes standını ziyaret eden katılımcılar tüm bu zorlu endüstri koşullarında 3DEXPERIENCE platformunun getirdiği çözümleri yakından inceleme fırsatı buldu. Sürdürülebilir inovasyon çağını şekillendiren Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformu, sağladığı bütünleşik ortamda tüm paydaşları tek bir sanal ikiz deneyiminde buluşturdu.

Dassault Systèmes Havacılık ve Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı David Ziegler de fuar süresince pek çok önemli konu hakkında son gelişmeleri katılımcılarla paylaştı. David Ziegler; Dünya yörüngesinde bulunan ve sayısı giderek artan uyduların yönetimi, savunma için birbirine bağlı bağımsız sistemler geliştirilmesi, ticari havacılığın hidrojene dönüştürülmesi, kentsel hava hareketliliğinin gelişimi nedeniyle gökyüzünü yeniden keşfetmenin önemi ve pazar ihtiyaçlarını karşılayacak oranda üretim yapılması gibi konular hakkında önemli bakış açıları sundu.

Fuarda, 3DEXPERIENCE platformunun havacılık endüstrisinin dönüşümü üzerindeki etkisi Airbus, Boeing ve Dassault Aviation gibi sektör liderlerinden; Boom Supersonic, Vertical Aerospace gibi son dönemde öne çıkan inovatif firmalara kadar birçok platform müşterisi aracılığıyla da görüldü.

Dassault Systèmes, 40 yıldır tamamen dijital olarak tasarlanan ve geliştirilen ilk uçaktan, eVTOL’ler, dronlar ve güneş enerjili uçuşlardaki gelişmelere kadar endüstrinin en büyük teknolojik başarılarının katalizörü ve kolaylaştırıcısı olmaya devam ediyor. Günümüzde “endüstri rönesansı” olarak tabir ettiği süreci çözümleriyle yönlendiren Dassault Systèmes’in yazılımı yeni endüstri sektörleri yaratmak ve mevcut olanları dönüştürmek için kullanılıyor. Özellikle çevresel etkilere, yaşlanan iş gücüne, dinamik piyasa koşullarına ve artan sistem karmaşıklığına yönelik çözümleriyle öne çıkıyor.

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR