Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaSivil HavacılıkDernek başkanı Zonguldak uçuşlarıyla ilgili soruları yanıtladı

Dernek başkanı Zonguldak uçuşlarıyla ilgili soruları yanıtladı

Berlin merkezli Alman hava yolu şirketi Germania, 5 Şubat 2019 yılında iflas etmesinin ardından Düsseldorf’tan Zonguldak Havalimanı’na uçan yolcular mağdur edilmişti.

Merkezi İstanbul’da bulunan Atlasglobal yetkilileri ile bir araya gelen Avrupa Zonguldaklılar Derneği üyeleri, Düsseldorf-Zonguldak uçuşlarının başlatılması için yoğun çaba sarf ettiklerini belirttiler.

Biz Avrupa’daki Zonguldaklılar olarak Zonguldak Havalimanı’na çok alıştık diyen Avrupa Zonguldaklılar Derneği Genel Başkanı Mehmet Karakulak, önceki şirketin iflasını açıklamasından sonra dernek olarak çok yoğun çalışmalar yürüttük dedi.

Dernek Başkanı Mehmet Karakulak açıklamasında şunları söyledi; “Haftalardır bazı sosyal medyada yalan haberler dolaşıyor. Dernek hedef alınıyor. Havaalanının isim ”Recep Tayyip Erdoğan” olacağı söyleniyor. Havaalanının eksikleri, yolcuların mağduriyeti, uçak şirketinin sorunu olduğu ve yolculara eziyet edildiği yazılıyor, çiziliyor ve konuşuluyor. Bir kaç gün önce bizzat kendim Düsseldorf’tan Zonguldak Havaalanı’na uçtum. Bir gözlemci gibi her şeyi inceledim. Yolcularla sohbet ettim. Yolcuların çoğu memnun. Sadece uçak biletlerin fiyatlı olduğunu söylediler.”

“Pist sıkıntısını en kısa zamanda gidereceğiz”

Dernek Başkanı Karakulak; “Dernek adına uçak şirketi ve operatör firma ile masaya oturup çözüm arayışındayız. Pist sıkıntısını en kısa zamanda gidereceğiz. Gerek yurt dışından uçuş yapan hemşehrilerim, gerekse iç hatlar da uçuş yapan yolcularımız, bazı gazetelerde çıkan çarpıtmalı haberlere inanmasınlar. Yolcularımızın memnuniyeti için ne gerekiyorsa yapacağız. Dağı da daha tıraşlattığımızda buraya bir çok uçak şirketi iniş-kalkış yapar. Biz bunları baştan beri uçak şirketlerine ve devlet kurumlarına söylüyoruz.”

”Recep Tayyip Erdoğan” Havalimanı doğru değildir

Karakulak, ”Havalimanının ismi Zonguldak Havaalanıdır. Bu konuda da çok konuşuluyor. Zonguldak Recep Tayyip Erdoğan Havaalanı mı olacak diyenlere öyle bir şey yok diyoruz. Yıllardır ismi Uluslararası Zonguldak Havaalanı olarak biliniyor. Bu isimden bazıları nemalanmak istiyor. Çıkar, menfaat ve rant peşinde olan kişiler var. İnsanların sadece kafasını karıştırmak, başka bir şey değil.” ifadesini kullandı.

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Atatürk Havalimanı 30 Dakika Hava Trafiğine Kapandı

İstanbul'da gece saatlerinde Atatürk Havalimanı 30 dakika uçuş trafiğine kapatıldı, uçaklar Ankara, Antalya ,İzmir ve Çorlu Havalimanlarına yönlendirildi İstanbul'da gece etkisini gösteren yoğun tipi ve...

1 Milyon Yolcu Barajına Dayandı

Alanya Gazipaşa Havalimanı, 2014 yılına oranla yüzde 26 büyüdü. 2014 yılında 726 bin 201 olan yolcu sayısı 2015'te 912 bin 233 kişi olduAlanya Gazipaşa...

Benzer Haberler

Diyarbakır Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Diyarbakır Havalimanı’nın...

Emirates personeli, BAE’nin 75 yılın en şiddetli yağışında ‘insanlık dışı koşullarla karşı karşıya bırakıldı’ iddiası

Dubai'de tarihteki en kötü sel felaketinin ardından Emirates Havayolları, personeli için insanlık dışı koşulların...

İstanbul Havalimanı’ndaki spotter alanı yeniden hizmete açıldı

Havacılık veya uçak fotoğrafçılığı olarak tabir edilen "spotting" tüm dünyada hobi amaçlı icra edilirken...

Erzurum Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

Erzurum Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri...

Havalimanı yöneticileri yarının havalimanlarına hazır mı?

2024 yılında  havalimanları, havayolları ve taşınan yolcu sayısın 2019 trafik rakamlarına dönecek tahminleri yapılıyor....

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: ” Pegasus 2023 yılında 2 milyar doların üstünde hizmet ihracatını ülkemize kazandırdı”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye’nin sadece 4 saatlik uçuş süresiyle Asya, Avrupa...

Amasya Merzifon Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

Merzifon Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri...

Depolanan A330, Havalimanında sökülmesi sırasında alev aldı

18 Nisan'da yaşanan olayda, depolanmış eski bir Cathay Pacific Airbus A330-300 (bilinen son tescili...