Berlin merkezli Alman hava yolu şirketi Germania, 5 Şubat 2019 yılında iflas etmesinin ardından Düsseldorf’tan Zonguldak Havalimanı’na uçan yolcular mağdur edilmişti.

Merkezi İstanbul’da bulunan Atlasglobal yetkilileri ile bir araya gelen Avrupa Zonguldaklılar Derneği üyeleri, Düsseldorf-Zonguldak uçuşlarının başlatılması için yoğun çaba sarf ettiklerini belirttiler.

Biz Avrupa’daki Zonguldaklılar olarak Zonguldak Havalimanı’na çok alıştık diyen Avrupa Zonguldaklılar Derneği Genel Başkanı Mehmet Karakulak, önceki şirketin iflasını açıklamasından sonra dernek olarak çok yoğun çalışmalar yürüttük dedi.

Dernek Başkanı Mehmet Karakulak açıklamasında şunları söyledi; “Haftalardır bazı sosyal medyada yalan haberler dolaşıyor. Dernek hedef alınıyor. Havaalanının isim ”Recep Tayyip Erdoğan” olacağı söyleniyor. Havaalanının eksikleri, yolcuların mağduriyeti, uçak şirketinin sorunu olduğu ve yolculara eziyet edildiği yazılıyor, çiziliyor ve konuşuluyor. Bir kaç gün önce bizzat kendim Düsseldorf’tan Zonguldak Havaalanı’na uçtum. Bir gözlemci gibi her şeyi inceledim. Yolcularla sohbet ettim. Yolcuların çoğu memnun. Sadece uçak biletlerin fiyatlı olduğunu söylediler.”

“Pist sıkıntısını en kısa zamanda gidereceğiz”

Dernek Başkanı Karakulak; “Dernek adına uçak şirketi ve operatör firma ile masaya oturup çözüm arayışındayız. Pist sıkıntısını en kısa zamanda gidereceğiz. Gerek yurt dışından uçuş yapan hemşehrilerim, gerekse iç hatlar da uçuş yapan yolcularımız, bazı gazetelerde çıkan çarpıtmalı haberlere inanmasınlar. Yolcularımızın memnuniyeti için ne gerekiyorsa yapacağız. Dağı da daha tıraşlattığımızda buraya bir çok uçak şirketi iniş-kalkış yapar. Biz bunları baştan beri uçak şirketlerine ve devlet kurumlarına söylüyoruz.”

”Recep Tayyip Erdoğan” Havalimanı doğru değildir

Karakulak, ”Havalimanının ismi Zonguldak Havaalanıdır. Bu konuda da çok konuşuluyor. Zonguldak Recep Tayyip Erdoğan Havaalanı mı olacak diyenlere öyle bir şey yok diyoruz. Yıllardır ismi Uluslararası Zonguldak Havaalanı olarak biliniyor. Bu isimden bazıları nemalanmak istiyor. Çıkar, menfaat ve rant peşinde olan kişiler var. İnsanların sadece kafasını karıştırmak, başka bir şey değil.” ifadesini kullandı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.