Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) 83. yaşını kutluyor.

1933 yılından günümüze farklı isim ve statülerde görevine devam eden Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) 83. yaşını kutluyor. Türkiye sınırları içindeki havalimanlarının işletilmesi ve Türk hava sahasındaki trafiğin düzenlenmesi ve denetimiyle görevli kamu iktisadi kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdüren kurum işletmesindeki 50’den fazla havalimanı ile Türk havacılığına hizmet veriyor.

DHMİ’nin 83. Kuruluş Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım “Önümüze hep yeni hedefler koymalı, daha büyük eserler için kolları sıvamalı, hizmet şevki ve heyecanıyla yolumuza yorulmadan devam etmeliyiz.” dedi.

Genel Müdür Yıldırım’ın mesajı şöyle:

Değerli Mesai Arkadaşlarım;

83. hizmet yılını idrak eden güzide kuruluşumuzun, istikbale yolculuğu devam ediyor. Her kuruluş yıldönümünde yeni ve daha büyük başarılardan, projelerden, eserlerden bahsedebilmek önemlidir. Önümüze hep yeni hedefler koymalı, daha büyük eserler için kolları sıvamalı, hizmet şevki ve heyecanıyla yolumuza yorulmadan devam etmeliyiz.

Türkiye’ye çağ atlatan hizmet ve atılım döneminde, bütün dünyada gıpta ile bakılan devasa ulaşım projeleri hayata geçirildi; bütün bir Cumhuriyet tarihinde gerçekleştirilen ulaşım yatırımlarının katbekat fazlası, 13 yıla sığdırıldı. Ülkemize birbirinden güzel Havalimanları ve Terminal tesisleri kazandırmış bir kuruluş olarak havayolu sektörünü sadece havalimanı yapımı ve yolcu taşımacılığından ibaret görmüyoruz. İşletmeyi geniş bir vizyonla yönetip verimli çalışmasını sağlamayı önemli bir hedef telakki ediyoruz. Müşteri memnuniyetini esas alan, yolcu konforunu ön planda tutan bir anlayışı tüm teşkilata hâkim kılmayı amaçlıyoruz. Genel havacılığın arzu edilen seviyeye ulaşması için ciddi mesai harcıyoruz.

DHMİ’nin fedakâr ve çalışkan kadroları, hükümetimizin ülkemize armağan ettiği bu altın hizmet döneminin önemli bir parçası olmanın haklı gururunu taşıyor. Hiç eksilmeyen hizmet aşkıyla yeni başarılara imza atmak için gece gündüz demeden alın teri döküyor.

Bu duygularla, hepinizin 83. Kuruluş yıldönümünü yürekten tebrik ediyorum.

Ömürlerini ülke ve kurumları için seve seve vakfeden emeklilerimize şükranlarımı iletiyor, Cenabıhak’tan uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum.

Vefat eden mensuplarımızı minnet ve rahmetle yâd ediyorum.

Daha nice hizmet yıllarına, inşallah…

Serdar Hüseyin Yıldırım
DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve
Genel Müdürü

DHMİ HEYETİ ANITKABİR’DE

83.kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Karakan Başkanlığındaki kurum yöneticileri, Anıtkabir’de saygı duruşunda bulundular.

Anıtkabir Özel Defterini imzalayan DHMİ Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Karakan ” Hizmet geleneğimizden aldığımız güçle geleceğe yolculuğumuz; daha büyük projelerle, daha büyük yatırımlarla, daha büyük hizmetlerle devam ediyor ve edecek.” ifadelerini kullandı.

a111

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.