Nusret Sağlam’ın samsunhaber.tc’deki yazısıyla kamuoyunun öğrendiği ‘Samsun-Çarşamba Havaalanı’nın 90 gün boyunca kapalı olacağı’ haberi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin(DHMİ) resmi yazısı ile tescillendi.

DHMİ Genel Müdürlüğü’nden Samsun Çarşamba Havalimanı Müdürlüğü’ne gönderilen yazıda, “Havalimanımızda pist, apron ve taksi yollarındaki fiziki sorunlar nedeniyle onarım çalışmaları yapılacağından bahse konu çalışmalar esnasında havalimanımız 01 Mart-31 Mayıs 2017 tarihleri arasında hava trafiğine kapatılacaktır” denildi.

havaalany-belge

Kapatma kararı, Samsun’da çok büyük tepkilere yol açtı. Özellikle turizm ve iş dünyasının tepkiyle karşıladığı bu kararın ardından gözlerin çevrildiği milletvekillerinden her hangi bir açıklama yapılmaması dikkati çekti. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(STSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile görüştüğünü açıklamış, “Sayın Bakan’dan 3 ay kapalı kalacak olan Samsun-Çarşamba Havaalanı’nın 45 günde tamamlanması yönünde söz aldık” demişti.

90 günlük resmi kararın ardından Samsun TSO Başkanı’nın nasıl bir açıklamada bulunacağı, siyasilerin ise bununla ilgili ne tür bir yol izleyecekleri merak konusu oldu.

(Ali Birol/SamsunHaber.TC)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.