Devlet Hava Meydanları İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, DHMİ’nin devam etmek olan projeleri hakkında bilgi verdi.

Sadece bir havalimanı işletmesi olmanın ötesinde aynı zamanda ülkedeki hava trafiğinin yönetimi, havacılık tesislerinin yapımı ve yenilenmesi konusunda da önemli sorumlulukları bulunan Devlet Hava Meydanları İşletmesi öz kaynakları ve kamu özel sektör iş birlikleri ile önemli projelere imza atmaya devam ediyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada kurumun yatırımları arasında yer alan projeler hakkında bilgi verdi.

Balıkesir Merkez Havalimanı Projesi kapsamında 6.500 m2 büyüklüğünde yeni bir terminal binası yapımı ile 4 uçak park kapasiteli apron, bağlantı taksiyolu, iç bağlantı yolları, apron bariyer binası, genel maksatlı garaj binası, itfaiye binası, ısı-güç merkezi, otopark ve giriş nizamiye binası yapımı bulunmakta.

Kahramanmaraş Havalimanı yeni terminal projesi kapsamında 21.520 m2 büyüklüğünde yeni bir terminal binası, teknik blok ve kule, apron, bağlantı taksiyolu, ısı güç merkezi, açık otopark ve bağlantı yolları ile giriş nizamiye binası yapımı işleri bulunmakta.

Muş Havalimanı yeni terminal projesi kapsamında 11.410 m2 büyüklüğünde yeni bir terminal binası yapımının yanı sıra; apron ve taksiyolu kaplamalarının yenilenmesi, ısı-güç merkezi, otopark ve dahili yollar yapımı planlanmakta.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.