Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nden yapılan açıklamayla İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapılan karla mücadele çalışmaları hakkında bilgi verildi.

İstanbul’da etkisini sürdüren  ve özellikle Avrupa yakasında etkili olan kötü hava koşulları, Atatürk Havalimanı’ndaki hava trafiğini olumsuz şekilde etkilemeye devam ediyor.

2009’dan bu yana en yoğun kar yağışının yaşandığı İstanbul’da, hava yolunu tercih eden yolcuların mağduriyetlerinin asgariye indirilmesi için DHMİ ekipleri büyük çaba gösteriyor.

Bu kapsamda,  6 Ocak 2017 Cuma Günü saat 18.00’den itibaren başlatılan karla mücadeleye DHMİ ekiplerince devam ediliyor. Üç vardiya halinde görevlendirilen 180 personel,  kullanımlarına verilen ileri teknolojik donanıma sahip 35 araçla pistler ve aprondaki önemli noktaları temizlemek için çalışmaya devam etmekte.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nden yapılan açıklamaya göre 24 saat kesintisiz mesai esasına göre devam eden bu çalışmalarda, şu ana kadar, buzlanmayı önlemek üzere pist, taksi yolu ve uçak park yerlerinde 260 ton deicing sıvısı kullanılmış durumda.

Pistler karla mücadele araçlarıyla devamlı olarak açık tutulmasına rağmen, kar yağışının tipiye dönüşmesi ve görüş düşüklüğü nedeniyle inişlerde zaman zaman sıkıntılar yaşanmaya devam ediyor.

Yolcu güvenliği ve memnuniyeti için azami gayret gösterildiğinin ifade edildiği DHMİ açıklamasında yoğun çabalara rağmen, vatandaşların olağanüstü şartlardan kaynaklanan mağduriyetleri karşısında duyulan üzüntünün kamuoyu ile paylaşıldığı ifade edildi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nden yapılan açıklamada zor koşullarda yoğun bir kar mücadelesi yürüten mesai arkadaşlarımız ve paydaşlarımıza şükranlarımızı iletiyoruz, denildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.