Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Vekili Mehmet Ateş, 1 Mart Havalimanı Güvenlik Memurları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

DHMİ Genel Müdür Vekili Ateş’in mesajı;

Türk sivil havacılığını dünya sivil havacılığının zirvesine taşıyan büyük proje ve yatırımlarımızı gerçekleştirirken temel prensibimiz daima “önce güvenlik” olmuştur. Bugün kuruluşumuz ve ülkemizin havacılığın devleri arasında gösterilmesinin başlıca sebebi tüm süreçlerde bu prensiple hareket etmemizdir.

Özellikle son 17 yılda güvenlik alanında yaptığımız milyonlarca TL yatırımla fiziki altyapımızı ileri teknoloji ürünü sistem ve cihazlarla donattık. Böylece ülkemiz havalimanları, dünyanın en güvenli tesisleri; Türk hava sahası, saygın hava yolu şirketlerinin tercih ettiği hava sahası haline geldi. Bunların yanında hiçbir güvenlik açığı bırakmamak amacıyla uluslararası standartlar doğrultusunda düzenli olarak temin ettiğimiz Teknolojik Güvenlik Cihazları ile birlikte insan kaynaklarına yaptığımız yatırımı eğitimli ve uzman personel alımlarıyla sürekli artırıyoruz.

Havalimanlarımızın korunmasında büyük bir hassasiyetle 7/24 görev yapan fedakâr havalimanı güvenlik memurlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Değerli mesai arkadaşlarımın  “1 Mart Havalimanları Güvenlik Memurları Günü”nü en içten dileklerimle kutluyor, üstün başarılarının devamını diliyorum.

Mehmet ATEŞ

DHMİ Yönetim Kurulu Başkan Vekili 

ve Genel Müdür Vekili

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.