Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yönetimi, Yönetim Kurulu Başkan ve Genel Müdür Vekili Mehmet Ateş’in önderliğinde Anıtkabir’i ziyaret etti.

Kuruluşunun 86’ncı yıl dönümünü kutlayan Devlet Hava Meydanları İşletmesi adına kurum yöneticileri DHMİ Yönetim Kurulu Başkan ve Genel Müdür Vekili Mehmet Ateş’in önderliğinde Anıtkabir’i ziyaret etti. Atatürk’ün mozalesine çelenk sunulmasının ardından DHMİ heyeti Misak-ı Milli Kulesine geçti. Anı defterini imzalayan DHMİ Yönetim Kurulu Başkan ve Genel Müdür Vekili Mehmet Ateş, deftere şunları yazdı;

Büyük Atatürk!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin 86. Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle huzurundayız.

Gösterdiğin hedefler doğrultusunda önemli atılımlar gerçekleştiren Türkiye, diğer alanlarda olduğu gibi sivil havacılıkta da büyük bir aşama ve mesafe kaydetmiş, dünya nezdinde saygı uyandıran bir noktaya ulaşmıştır. DHMİ olarak biz de Türkiye’nin zafer anıtı İstanbul Havalimanı gibi dünyanın gıpta ettiği havacılık projelerini hayata geçirerek ülkemizi muasır medeniyetler düzeyine yükseltme idealine katkıda bulunmanın gururunu yaşıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti, inşallah ilelebet payidar kalacak, kuruluşumuz da 86 yıllık birikim ve tecrübesi ile daha büyük eser ve hizmetlere imza atacaktır.

Mekânın cennet, ruhun şad olsun.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.