Devlet Hava Meydanları İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, kurumun güvenlik anlayışını, yapılan yatırımları “Önce Güvenlik” mottosuyla paylaştı.

“Önce Güvenlik” sözünün temel prensip olduğu havacılıkta ülkemizin en önemli kurumlarının başında gelen Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin bu alandaki çalışma, yatırım ve duruşunu Genel Müdür Funda Ocak Twitter üzerinden paylaştı.

Hem hava trafiğinin hem de havalimanı güvenliğinin sağlanmasından sorumlu olan kurum hava trafiğinin güvenli şekilde yönetilmesi için son teknoloji sistem ve yatırımlarıyla kendini geliştirirken havalimanı güvenliğine dair de yeni sistemler ile çıtayı bir üst seviyeye taşıyor. 15 yıl önce  X-ray, Kapı Tipi Metal Detektörleri, Kamera Sistemleri, Kartlı Geçiş Kontrol Sistemleri gibi temel sistemleri gibi temel sistemleri kullanan kurum bugün ise Patlayıcı Tespit Sistemleri, Çift Işınlı X-ray Cihazları, son teknoloji “Patlayıcı İz Dedektörleri” gibi sistemler ile güvenliği bir üst seviyeye taşıdı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak’ın “Önce Güvenlik” diyerek Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar;

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.