Otobüs Şoförlüğü (Kaptanlığı) ön lisans programı mezunları Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nce açılan kadrolarda kendilerine yer verilmesini istiyor.

Yaklaşık 20 yıldır çeşitli üniversitelerde ön lisans programı olarak yer alan Otobüs Kaptanlığı (Şoförlüğü) Programı mezunları Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından yapılan şoför kadrosu ilanlarında tercih edilmek istiyor.

Bölüm mezunları 2 yıl süren ön lisans eğitimleri ile hak kazandıkları M, B1, B, C1, C, D1, D, F tipi ehliyetlerin sıradan bir ehliyet olmadığını aynı zamanda eğitim süreçleri içerisinde ileri sürüş tekniklerini de içeren kapsamlı bir sürecin yansıması olduğunu dile getiriyor.

NİTELİKSİZ DEĞİL NİTELİKLİ ALIM İSTİYORLAR

Devlet Hava Meydanları İşletmesi için geçtiğimiz yıl KPSS 2016/1 ve KPSS2016/2 atamalarında 3001 niteliksiz kadro şartı kullanılmasını eleştiren bölüm mezunları her hangi bir ön lisans programından mezun adayların başvurmasına imkan tanıyan 3001 kodunun kadro şartı olarak kullanılmasına tepki gösteriyor. Otobüs Kaptanlığı programı mezunları Devlet Hava Meydanları İşletmesi için yapılacak kadro alımlarında 3188 kodlu nitelikli otobüs şoförlüğü (kaptanlığı) şartı aranmasını istiyor.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.