Bugün Türkiye’nin gururu Yeni Nesil Temel Eğitim uçağı HÜRKUŞ’u gökyüzüyle buluşturan test pilotu Murat ÖZPALA’NIN doğum günü.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından tasarlanan ve üretilen EASA ve SHGM tarafından sertifikalandırılan Yeni Nesil Temel Eğitim uçağı HÜRKUŞ’un 2012 yılında hangardan çıkışından bu yana gerçekleştirilen testlerinde görev alan ve 29 Ağustos 2013’de HÜRKUŞ’u ilk kez gökyüzüyle buluşturan Murat ÖZPALA içinde bulunduğu gurur kaynağımız HÜRKUŞ projesiyle beraber anılan önemli bir isim konumunda.

TC-VCH ve TC-VCI test uçaklarında Em. Bnb. Murat KELEŞ ile beraber test uçuşlarını gerçekleştiren Murat ÖZPALA çeşitli etkinliklerde sevenleri tarafından bir ağabey, bir kardeş bir oğul olarak görülüyor. Murat ÖZPALA Samimiyetiyle kazandığı gönüller ile birlikte HÜRKUŞ ile beraber gerçekleştirdiği performanslar ile göz dolduruyor.

Murat ÖZPALA, HÜRKUŞ ile gerçekleştirdiği gösterilerde küçük, büyük tüm hayranlarıyla ilgilenmeye çalışıyor ve HÜRKUŞ projesi ile içlerindeki sevgi ve güven bir kat daha artan havacılık sevdalılarına geleceğe dair umut ve sevgi aşılıyor.

Murat ÖZPALA_CT2

Murat ÖZPALA_3

ÖZPALA_CT

Murat ÖZPALA_KASK

Murat ÖZPALA_İZMİR3

Murat ÖZPALA_İZMİR2

Murat ÖZPALA_MURAT KELEŞ

Murat ÖZPALA_İZMİR

Bağımsız Havacılar ailesi olarak Sn. Murat ÖZPALA’ya sağlıklı, mutlu ve havacılıkta dolu bir ömür diliyoruz.

(Tüm fotoğraflar Bilal SARI tarafından çekilmiştir.)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.