Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Vecihi Hürkuş, vefatının 48. yılında bir grup tarafından Cebeci Asri Mezarlığındaki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Vecihi Hürkuş’un ölüm yıldönümü 16 Temmuz’da yapılan anma törenine; Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Bahadır Gürer, Havacılık Tarihi Araştırmacısı-Yazar Emekli Hava Astsubay Mustafa Kılıç ile Türk havacılığının duayenlerinden Erdoğan Menekşe’nin yanı sıra muvazzaflarında aralarında bulunduğu bazı emekli hava astsubayları ve havacılığın gelişmesine gönül vermiş birkaç isim katıldı.

Bir dakikalık saygı duruşunun ardından Bahadır Gürer; Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği’nin çalışmaları ile havacılığa gönül vermiş idealist Vecihi Hürkuş’un girişimciliği üzerine, Erdoğan Menekşe de Vecihi Hürkuş’un havacılık serüvenine ilişkin günün önemini belirten bir konuşma yaptı.

Anma törenine katılan isimlerden bazıları da Vecihi Hürkuş’un Türk havacılık tarihinde hak ettiği yere gelmesi gerektiğine ilişkin görüş ve değerlendirmelerde bulundu.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise, düğün, ağaç ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ağaç, çocuk, bitki ve açık hava

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.