Bursa Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonlarının denetimleri sonucunda tüm engelli gruplar için yapılan düzenlemeler neticesinde Yenişehir Havalimanı “Erişilebilirlik Belgesi”ni törenle aldı.

Bursa Yenişehir Havalimanı’nda yapılan törene; Yenişehir Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU, Yenişehir Havalimanı Müdürü Recep PAK, Yenişehir Garnizon komutanı Albay Hakan CİRİT, Yenişehir Havalimanı Emniyet Müdürü Mehmet ELİTOK, Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, İl Müdür Yardımcısı Cevdet AKAÇ ve çok sayıda personel katıldı.

Engelli vatandaşlar tarafından Yenişehir Havalimanında rahatlıkla ulaşım sağlanması ve kurumda verilen hizmetlerin engelliler tarafından yardım görmeden alınabilmesi için gerekli düzenlemeleri yaparak; hissedilebilir yürüme yüzeyi, kabartmalı yönlendirme tablosu, sesli yönlendirme tablosu, çıkış yönlendirme sistemi ve engelli asansörü gibi birçok düzenleme yapan Yenişehir havalimanı, erişilebilirlik belgesini almaya hak kazanandı.

Yenişehir Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU tarafından Yenişehir Havalimanı Müdürü Recep PAK’ a, Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ tarafından Yenişehir Havalimanı Emniyet Şube Müdürü Mehmet ELİTOK’ a “Erişilebilirlik Belgesi’’ törenle takdim edildi. Yapılan düzenlemeler başta engelli vatandaşlar olmak üzere tüm yolcular ve havalimanı personeli tarafından memnuniyetle karşılandı. Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ; “Yenişehir Havalimanında engelli vatandaşlarımız için erişilebilirlik uygulaması başarıyla tamamlandı ve uygulamaya konuldu. İnşallah havalimanında ki bu uygulama diğer il ve ilçelere emsal olur Engelli vatandaşlarımızın kamu binalarından ve özel binalardan yararlanması noktasında önlerindeki engelin kaldırılması ve engelli bireylerin toplumsal yaşamda karşılaştıkları sorunların çözümünde var gücümüzle mücadele edeceğiz.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.