KKTC Meclis Genel Kurulunda Hükümet programı görüşmeleri sürüyor.

Görüşmelerde söz alan Halkın Partisi (HP) milletvekili Ayşegül Baybars, hükümet programının hayali olduğu gibi ortada kendi kendini yalanlayan bir hükümet olduğunu da dile getirdi ve programda Ercan Havalimanı ile ilgili ifadeleri örnekledi.

Beş ay önce Ercan Havalimanı’nın 15 Kasım’da açılacağını ifade eden hükümetin aynı bakanının şimdi sözde yeni hükümette konuyla ilgili ‘yavaşlayan çalışmaların hızlandırılacağından’ bahsettiğine dikkati çekti.

Baybars, “Bakan değişti mi? Hayır kendi kendini yalanlayan bir hükümet var.” dedi.

Meclis Genel Kurulunda konuşan Baybars şunları kaydetti;

“Başbakanın burada çıkıp programı yaptık ama bir şey yapabilecek değiliz. Bütçeyi geçirmek ve seçime gitmek demesini beklerdik… Şu anda ihtiyacımız olan şeyin seçimdir demesini beklerdik. Samimi olurdu.. Ama değil. Bu hükümetin seçimi kazanmaktan, vaad ve menfaat dağıtmaktan başka ajandası yok. Programın zaten 3-5 maddesine baktığımızda hayali olduğunu görüyoruz. 15 kasımda açacaklardı yeni Ercan havalimanını.. Şimdi programda deniyor ki çalışmaları hızlandırıyoruz. Vizyon ve öngörü bu kadar. 5 ay önce açılacak diyenler, şimdi yavaşlayan çalışmaları hızlandıracağız, diyor. Bakan değişti mi? Hayır.  Kendi kendini yalanlayan bir hükümet var ortada…”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.