Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaSivil HavacılıkEtiyopya Havayolları, SabreSonic ile 110 milyon dolarlık anlaşmayı yeniledi

Etiyopya Havayolları, SabreSonic ile 110 milyon dolarlık anlaşmayı yeniledi

Küresel seyahat endüstrisine güç veren lider yazılım ve teknoloji sağlayıcısı ‘’Sabre’’ (NASDAQ: SABR) ile Etiyopya’nın bayrak taşıyıcısı ve Afrika’nın en büyük havayolu şirketi olan Etiyopya Havayolları, minimum 110 milyon dolarlık taahhütle, yedi yıl daha, uzun vadeli stratejik ortaklıklarını yenilediler.

Anlaşmaya göre, Etiyopya Havayolları, Sabre’ın satış ve hizmeti otomatikleştirmesine, gelir fırsatlarını en üst düzeye çıkarmasına ve yolcular için verimli havaalanı deneyimleri yaratmasına yardımcı olacak yolcu hizmeti sistemi SabreSonic’i kullanmaya devam edecek. Ayrıca, Sabre’ın akıllı teknolojisi, daha bilinçli iş kararları alınmasına yardımcı olmak için, akıllı gerçek zamanlı bilgiler sağlayarak havayolunun yolcu deneyimini geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Sabre Seyahat Çözümleri EMEA başkan yardımcısı Dino Gelmetti, “Pandeminin etkilerine rağmen Etiyopya Havayolları havacılığın en büyük başarı öykülerinden biri olmaya devam ediyor. COVID-19, havayolu rekabet baskısını ve dijital dönüşüm ihtiyacını hızlandırdı ve Afrika’nın en güçlü taşıyıcısı olarak Etiyopya Havayolları, değişen manzaraya hızla uyum sağlamasına sebep verdi. Virüsten önceki halinden geri dönüş hızını arttırarak tekrar güçlendi.’’ dedi.

Yenilenen anlaşma, aynı zamanda, Etiyopya Havayolları’nın optimize edilmiş olan fiyatlandırma sistemi ile beraber sürekli değişen seyahat koşullarına proaktif yanıt vererek, gelir seviyesini arttırmasına yardım edecektir. Sabre’ın dinamik kullanılabilirliği; havayolunun grup rezervasyonlarını yönetme süreçlerini optimize etmesine yardımcı olacak, Sabre ‘’Group Optimizer’’ı içinde barındaracaktır. Bu çözümler, pazar talebine ve rekabete dayalı akıllı öneriler sunarak havayolunda rekabet avantajı sağlayacaktır.

Etiyopya Havayolları grup CEO’su Tewolde Gebremariam “Etiyopya Havayolların’da sağlam ve en son teknolojiye sahip olmak başarı hikayemizde kilit bir rol oynuyor.’’ vurguusnda bulunarak, ‘’Salgın,seyahat endüstrisinde bir çok bilinmeyen yarattı ve Sabre’ın akıllı teknolojisi, yeni manzarayı hızla anlamamıza ve uyum sağlamamıza yardımcı olacak. Seyahat iyileşmeye başladığında, kârlılığı ve büyümeyi yönlendirmeye lazer odaklı kalmamız çok önemli. Sabre ile olan güncellenmiş teknoloji ortaklığımız, operasyonel verimliliği arttırırken daha esnek ve modern bir ortama doğru ilerlememizi destekleyecek.’’ diyerek sözlerine devam etti.

Sabre’ın sağlam seyahat platformu ve güvenli çözümleri, havayollarının, acentelerin ve otelcilerin güvendiği teknolojiyi sağlar. Şirket, seyahat endüstrisinde yeniliği hızlandırmaya devam etmeye kararlıdır. Çok yıllı teknoloji dönüşümü, seyahat deneyimini modernize etmek için gereken çevikliği, ölçeklenebilirliği ve istikrarı sağlayacak ve Sabre’ın kişiselleştirilmiş seyahat için yeni bir pazar oluşturma vizyonuna doğru bir adım daha atacak.

 

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Atatürk Havalimanı 30 Dakika Hava Trafiğine Kapandı

İstanbul'da gece saatlerinde Atatürk Havalimanı 30 dakika uçuş trafiğine kapatıldı, uçaklar Ankara, Antalya ,İzmir ve Çorlu Havalimanlarına yönlendirildi İstanbul'da gece etkisini gösteren yoğun tipi ve...

1 Milyon Yolcu Barajına Dayandı

Alanya Gazipaşa Havalimanı, 2014 yılına oranla yüzde 26 büyüdü. 2014 yılında 726 bin 201 olan yolcu sayısı 2015'te 912 bin 233 kişi olduAlanya Gazipaşa...

Benzer Haberler

Diyarbakır Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Diyarbakır Havalimanı’nın...

Emirates personeli, BAE’nin 75 yılın en şiddetli yağışında ‘insanlık dışı koşullarla karşı karşıya bırakıldı’ iddiası

Dubai'de tarihteki en kötü sel felaketinin ardından Emirates Havayolları, personeli için insanlık dışı koşulların...

İstanbul Havalimanı’ndaki spotter alanı yeniden hizmete açıldı

Havacılık veya uçak fotoğrafçılığı olarak tabir edilen "spotting" tüm dünyada hobi amaçlı icra edilirken...

Erzurum Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

Erzurum Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri...

Havalimanı yöneticileri yarının havalimanlarına hazır mı?

2024 yılında  havalimanları, havayolları ve taşınan yolcu sayısın 2019 trafik rakamlarına dönecek tahminleri yapılıyor....

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: ” Pegasus 2023 yılında 2 milyar doların üstünde hizmet ihracatını ülkemize kazandırdı”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye’nin sadece 4 saatlik uçuş süresiyle Asya, Avrupa...

Amasya Merzifon Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

Merzifon Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri...

Depolanan A330, Havalimanında sökülmesi sırasında alev aldı

18 Nisan'da yaşanan olayda, depolanmış eski bir Cathay Pacific Airbus A330-300 (bilinen son tescili...