Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kendileri için en önemli varlıklarının, siyah-beyazlı kulübün marka değeri olduğunu söyledi.
Orman, Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen Ankara Marka Festivali kapsamındaki “Bir kulüpten daha ötesi: Beşiktaşk” konulu söyleşiye katıldı.
Beşiktaş’ın Türkiye’nin en önemli markalarından biri olduğunu belirten Orman, “Dünyanın her yerinde örgütlenmiş bir kurumuz. Beşiktaş, güneşin batmadığı bir kurumdur. Bu, inanılmaz bir aşk işi. Beşiktaş’ın marka değeri, bizim için en önemli konu” dedi.
Bazı markalarla yaptıkları sponsorluk anlaşmaları olduğunu, bu anlaşmaları yaparken de kulübün markasına değer katacak kurumlarla çalıştıklarını vurgulayan Orman, şu ifadeleri kullandı:
“Markalarla yaptığımız görüşmelerde bazı prensiplerimiz var. Belli bir süre kendileriyle çalışıp, bize değer katacaklarına inandıktan sonra anlaşma sağlıyoruz. Sponsorluk anlaşmalarına bakıldığında bunlar bir para anlaşması değildir. Markamızla bir araya gelen markaların kazançlı olması ve kazan-kazan stratejisini önemsiyoruz. En önemli varlığımız, Beşiktaş’ın marka değeridir.”
Uçak Alma Projesi
Orman, stadın yapımı bittikten sonra yeni projelere başlayacaklarını, bunlardan birinin de futbol takımına kendi uçağını almak olduğunu söyledi.
“Beşiktaş markalı bir uçakla uçmak istiyoruz” diyen Orman, şöyle devam etti:
“Kendi markamızın bir uçakta olması arzusundayız. Beşiktaş Futbol Takımı, havaalanına Beşiktaş markalı bir otobüsle gitmeli, Beşiktaş markalı bir uçakla uçmalı ve indiğinde de Beşiktaş markalı bir otobüsle karşılanmalı. Beşiktaş’ın uçağının olması bir rahatlık değil, marka algısıyla alakalıdır. Yatırım dönemi yavaş yavaş bitiyor. Sportif başarı zamanı geliyor diye düşünüyorum.”
Orman, bireysel kariyer haritasının sorulması üzerine ise “Bununla ilgili bir stratejim yok. Tüm stratejim Beşiktaş üzerine kurulu. Kendi kariyerimi planlamak için başkan olmadım. Beşiktaş’a hizmet edebilmek için başkan oldum. Benim için en üst kariyer Beşiktaş başkanlığıdır. Beşiktaşlılar’ı mutlu ettiğim sürece ben de mutlu oluyorum. Bir dönem daha başkan olma isteğim var. Sonrasında gençlere yol açmak istiyorum” diye konuştu.
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.