Filipin Havayolları, Amerika Birleşik Devletleri’nde yeniden finansal yapılandırmaya yönelik  iflas koruması için başvuruda bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri iflas yasasının 11. Bölümü, Amerika’nın iflas yasalarına göre yeniden düzenlemeye izin veriyor. Şirket normal faaliyetlerini devam ettirmek ve alacaklılara zaman içinde ödeme yapmak için bir yeniden yapılanma planı talep ediyor.

Filipin Hava Yolları Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Finans Direktörü Nilo Thaddeus Rodriguez, “Bölüm 11, Filipinler dışındaki en büyük alacaklılarımızla, çoğunlukla yabancı yasalara tabi olan finansal sözleşmeleri yeniden yapılandırmamızı sağlıyor. Bu anlaşmaların evrensel olarak kabul edilen ve hızla tamamlanabilen köklü bir yasal süreç kapsamında yürütülmesini sağlayabiliyoruz” açıklamasında bulundu.

2021 yılının Ağustos ayı sonlarında, Filipin Havayolları 2021 yılının ilk altı ayında 16,6 Milyar Peso (330,9 milyon $), 2020 yılındsa ise 20 Milyar Peso (399 milyon $) net zarar bildirdi.

Filipinler’de, pandemi kısıtlamaları nedeniyle yolcu sayısı 2019’da yaklaşık 30 milyon yolcudan, 2020’de 7 milyona düşerek yaklaşık yüzde 75 oldu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.